Tym razem włoskie miasto na Sycylii rozdaje darmowe mieszkania

Kolejne miasto we Włoszech chce zachęcić cały świat, aby przeprowadził się do malowniczej Sycylii. Obecna oferta jest naprawdę korzystna – domy w Cammarata rozdawane są za darmo.
 
 

Włosi wzięli bardzo do siebie walkę z wyludnieniem. Robią to za pomocą oferowania darmowych mieszkań. Ostatnio sycylijskie władze miejscowości Sambuca di Sicilia wykupili puste nieruchomości, a obecnie oferują je za… 1 euro – czyli około 4 złote. Akcja okazuje się być naprawdę dużym sukcesem. Należy także dodać, że poza budynkami sprzedawanymi za 1 euro, sprzedało się także kilkadziesiąt innych mieszkań, sprzedawanych w regularnej, rynkowej cenie. Obecnie to Sycylii a konkretniej miasto – Cammarata, położone w prowincji Agrigento, dołączyło do walki z wyludnieniem. Władze tego miasta zdecydowały, że nie chcą pobierać nawet symbolicznych opłat za mieszkania – będą one dostępne całkiem za darmo. Warunek zamieszkania to odnowienie nieruchomości. Nowy właściciel będzie musiał przedstawić plan, który zilustruje zmiany, jakie są planowane. Konieczne jednak jest wpłacenie depozytu – oczywiście zwrotnego, o wysokości 5 tysięcy euro.

Burmistrz – Vincenzo Giambrone stwierdził, że do wprowadzenia się przeznaczonych zostało około tuzina domów. Docelowo ma ich być jednak znacznie więcej. Jest szansa, że do tego programu  będzie włączone około stu opustoszałych lokali, które potrzebują remontu. Lokale te znajdują się w starej części miasta.

Do programu dołączyć mogą wszyscy chętni. Jednak władze Cammaraty zaznaczają, że priorytetowe będą aplikacje, które są składane przez młode pary, posiadające dzieci. Jeżeli któraś z takich rodzin doczeka się następnego potomstwa, liczyć może nawet na tysiąc euro bonusowego dodatku. Nowi właściciele będą mogli przekształcić swoje nowe domy w sklepy, hotele, restauracje, albo po prostu w nich zamieszkać, ciesząc się niesamowitym krajobrazem.

https://www.instagram.com/p/B3dRrPrn9wp/

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ