Selfie nowym sposobem płatności

Kto by kiedyś pomyślał, że będziemy mieli elektroniczne pieniądze? Że nie trzeba będzie posiadać ich fizycznie i wystarczyć będzie jedno dotknięcie karty płatniczej, aby opłacić nasze zakupy? Teraz gdy mamy nieograniczone możliwości i fantastyczne wynalazki, będziemy mogli rozliczać się w jeszcze szybszy sposób. Czym? Firma MasterCard zaprezentowała płatność za pomocą selfie.

selfie-realted-fatalities-1

Możemy już płacić zbliżeniowo kartą oraz telefonem. Teraz znowu przyszedł czas na małą rewolucję w świecie bankowości. Otóż MasterCard wprowadza nową możliwość. Szybszą i bezpieczniejszą niż dotychczasowe. Płatność zdjęciem twarzy lub odciskiem palca ma być wygodniejsza niż wprowadzanie haseł.

Aby móc korzystać z technologii, która właśnie weszła na rynek 12 krajów Europy, wystarczy zainstalować program w telefonie komórkowym. Podczas zakupów w internecie użytkownik będzie mógł bez wpisywania żadnych danych, potwierdzić swoją tożsamość zwykłym selfie. Aby uniknąć próby sfałszowania identyfikacji, zostanie poproszony o mrugnięcie oczami.

Dzięki temu, że aplikacja wykorzystuje cechy biometryczne osoby płacącej, jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na kradzież. Nie będziemy się musieli także przejmować tym, że możemy zapomnieć hasła.  Wiele wskazuje również na to, że niedługo i my będziemy mogli cieszyć się wygodą płatności selfie, bowiem w 2017 roku nowa technologia będzie wprowadzana etapami na całym świecie. 

fot. kadr z YouTube

 

__________                                                  

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ