Kraków znowu najlepszym miejscem na City Break w Europie – trzeci raz z rzędu

Jak wykazała ankieta brytyjskiego stowarzyszenia konsumentów, Kraków znowu został najlepszym miejscem na krótki wypad wakacyjny w Europie. I to już po raz trzeci z rzędu! Wyprzedził Berlin i Paryż!

Kraków został wyłoniony na zasadzie odpowiedzi 4 704 respondentów. Do ich zadania należało ocenienie aż 43 europejskich miast, które mieli okazje odwiedzić. Miasta były oceniane pod względem zakwaterowania, gastronomii, zakupów, atrakcji turystycznych, łatwości w poruszaniu się, jakości do ceny oraz natężenia tłumów.

Polskie miasto uzyskało ogólną ocenę 93% i było jedynym miejscem, z pięciogwiazdkową oceną jakości w stosunku do kosztów. Wszystko przez średnią cenę za nocleg w hotelu o poziomie 59 funtów. A także piwa, którego koszt wynosi jedynie 2 funty.

„Tanich restauracji jest tak dużo, że nic, tylko rezerwować hotel i przejeść swój wolny czas” – pisał o Krakowi jeden z respondentów ankiety.

Za główne atrakcje odwiedzający uznali również kopalnie soli w Wieliczce, gdzie zwiedzić można na przykład podziemną katedrę, która jest wyrzeźbiona w tym minerale, czy tradycyjne targowiska.

Pozostałe wyniki są dosyć zaskakujące. Dlaczego? Paryż wylądował na 30 miejscu, Rzym z kolei na 27 – otrzymał wyłącznie jedną gwiazdkę, jeśli chodzi o kategorię „braku tłumu”. Hiszpania zajęła aż dwa miejsca, do tego w pierwszej dziesiątce – Walencja i Sewilla zajęły odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Berlin znalazł się na czwartym miejscu, został nagrodzony aż pięcioma gwiazdkami – za turystyczne atrakcje, zakwaterowanie, oraz łatwość w poruszaniu się. Piątkę zamyka Amstardam.

Najgorzej oceniane miasto europejskie to Alicante. Pomimo tego, że średnie ceny za bilety lotnicze oraz hotele były nieco niższe niż w pozostałych miastach rankingu. Alicante nie zdobyło powyżej trzech gwiazdek w żadnej kategorii, tym samym uzyskując ogólny wynik 72%.

“Z pałacem na każdym rogu, talerzem pierogów i pintą pilsa za mniej 10 funtów – nic dziwnego, że Kraków nadal jest na czele naszej ankiety.Do tych urlopowiczów, którzy stawiają na Amsterdam, Paryż i inne klasyczne europejskie destynacje: na następną podróż wybierzcie Polskę, by znaleźć jedzenie, hotele i zwiedzanie, które jest równie dobre, ale za połowę ceny.” – komentował wyniki redaktor naczelny Which? – Rory Borland. 

https://www.which.co.uk/

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ