Znamy cenę i datę premiery PlayStation4!

play sporteuroWszyscy zniecierpliwieni miłośnicy gier video mogą odetchnąć z ulgą, bowiem znamy już dokładną cenę i datę premiery najnowszej konsoli Sony – PlayStation 4. Konsola w Europie pojawi się 29 listopada, a jej koszt wyniesie ok. 1700 zł.

Firma Sony dosyć długo trzymała maniaków gier w niepewności. Na temat nowej konsoli pojawiło się już wiele spekulacji, jednak wciąż nie mieliśmy oficjalnych danych.

Tymczasem, na specjalnej konferencji prasowej w ramach targów Gamescom w Niemczech, przedstawiciele Sony poinformowali, że wyczekiwane PlayStation 4 pojawi się na rynku Europejskim 29 listopada (Amerykanie będą mieli okazję dostać konsolę w swoje ręce dwa tygodnie wcześniej – 15 listopada). Do końca roku nowy sprzęt Sony ma się pojawić w 32 krajach, w tym oczywiście również w Polsce.

Podczas konferencji prasowej, producenci potwierdzili również, że cena nowej konsoli w Europie wyniesie 399 euro, czyli około 1700 zł, a w USA będzie to 400 dolarów.

Co jeszcze wiemy? Firma Sony zapowiedziała, że konsole będą sprzedawane w komplecie ze specjalną grą The PlayRoom, której celem będzie zapoznanie użytkownika z kontrolerem DualShock 4 oraz PS4 Eye.

Jakby tego było mało, wiemy , że każdy nabywca PlayStation 4 otrzyma dodatkowo darmowy, dwutygodniowy okres próbny w usłudze PlayStation Plus w ramach której może otrzymać m.in. zniżki na zakup gier lub niektóre darmowe pozycje.

Myślicie, że PlayStation 4 odniesie większy sukces niż jego największy rywal – Xbox One?

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ