pielęgnacja rzęs

Trendy pielęgnacja – czyli jak dbać o swoją skórę jesienią?

Przebarwienia, sucha skóra, czy widoczne zmarszczki – znacie to? Są to objawy najczęściej pojawiające się na skórze po lecie – wynikają z działania szkodliwych promieni słonecznych, a ponadto wyjątkowo słonej wody czy wiatru, czego latem nam nie brakuje. Aby nasza skóra wróciła do normy i by uniknąć tych niechcianych pamiątek z wakacji, warto zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami.

1. Nawilżenie:

Odpowiednie nawilżenie skóry to najważniejszy element dbania o nią. Najlepiej zrobić to przed zimą, i okresem grzewczym, co nie ma litości dla naszej skóry.  Takie powietrze podrażnia oraz wysusza skórę. Najważniejszy w składzie kremów nawilżających jest kwas hialuronowy – naturalny składnik właściwej skóry i łącznej tkanki. Odpowiada on nie tylko za nawilżenie, ale także elastyczność czy jędrność naszej skóry. Kwas hialuronowy, zawarty w kremach, jest filtrem ochronnym, ograniczającym parowanie wody, oraz chroniącym skórę przed czynnikami atmosferycznymi. To idealne rozwiązanie dla wrażliwej skóry.

2. Witamina C:

Witamina ta, to jedna z lepszych produktów anti-aging. Kwas askorbinowy ma wszechstronne działanie odmładzające oraz upiększające. Stymuluje ona ceramidy w naszej skórze, co z kolei wpływa na nasze właściwe nawilżenie. Ponadto ma działanie przeciwzapalne oraz przyspieszające gojenie ran. Niweluje także rozszerzone naczynka krwionośne. Kremy, które zawierają witaminę C są absolutnym must have naszej pielęgnacji, nie tylko jesienią. Witamina C działa cuda.

3. Kolagen – lepiej zapobiegać, niż zwalczać:

Kolagen to obecnie tak zwane białko młodości, które odpowiedzialne jest za odnawianie się komórek. Kolagen ma wpływ na elastyczność, jędrność i gęstość naszego ciała. Wraz z wiekiem nasz organizm traci zdolności do wytwarzania kolagenowych włókien, czego efektem jest starzeniem się skóry. Czyli wiotkość i obwisłość skóry oraz pierwsze zmarszczki. Jednak dzięki systematycznemu stosowaniu kremów, które zawierają kolagen, wpływa korzystnie na odbudowywanie komórek, które uległy zniszczeniu. Rezultat? Mniej widoczne zmarszczki, lepszy koloryt cery, mniejsze blizny potrądzikowe, jędrności oraz właściwie nawilżona skóra. A teraz sama odpowiedz sobie na pytania, czy warto regularnie stosować kremy zawierające kolagen.

4. Piękno ze środka:

By cieszyć się najlepszymi efektami, powinniśmy działać dwutorowo: stosować kremy, jak i dostarczać naszemu organizmowi substancji niezbędnych, by utrzymać zdrowy wygląd skóry. W związku z czym warto zainwestować w odpowiednie suplementy diety, które zawierają niezbędne witaminy, które z kolei wspierają naturalne biologiczne procesy. Na rynku jest naprawdę duża ilość suplementów diety, wspomagające nasze włosy, skórę czy paznokcie. Suplementy te znajdziemy głównie w aptece. 

Piękno ma swoje tajemnice. Warto jednak je znać, by cieszyć się wieczną młodością, nawet jesienią!

Zobacz także:

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ