Jak dobrać soczewki całodobowe do Twoich potrzeb?

Obecnie można wybierać wśród wielu rodzajów soczewek. Coraz popularniejsze stają się soczewki oznaczane przez producentów symbolem Day&Night. Takie oznaczenie wskazuje, iż dane soczewki można nosić nieprzerwanie przez cały dzień i noc, co dodatkowo jest potwierdzone przed rekomendację producenta. W obliczu dzisiejszego szybkiego trybu życia i charakteru pracy wielu osób, można pokusić się o stwierdzenie, że nadeszła już era soczewek całodobowych.

Zalety soczewek całodobowych

Chyba najważniejszą zaletą soczewek całodobowych jest fakt, iż prawie w ogóle nie trzeba o nich pamiętać. Przynajmniej przez okres, który zalecił producent, jako czas maksymalnego noszenia soczewek (w większości przypadków jest to miesiąc). Soczewki przedłużonego noszenia są niezwykle wygodne i komfortowe, można w nich wykonywać wszystkie czynności dnia codziennego, a także w nich spać. Bez obaw, soczewki całodobowe zostały tak zaprojektowane, aby nie wymagały żadnej pielęgnacji. Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy z jakiegoś powodu pacjent musi przerwać ich ciągłe noszenie – wtedy należy je umyć i umieścić w pudełku z nalanym płynem pielęgnacyjnym. Oczywiście dotyczy to sytuacji, kiedy pacjent planuje założyć je za jakiś czas ponownie. 

Te soczewki mogą być szczególnie wygodne u osób, które często muszą wstawać w nocy albo mają zmianowy tryb pracy. To właśnie całodobowe soczewki kontaktowe sprawią, że widziany obraz będzie ostry o każdej porze dnia i nocy, nawet zaraz po przebudzeniu. Te wszystkie korzyści pacjenci mogą otrzymać w naprawdę niskich cenach soczewek kontaktowych o przedłużonym czasie noszenia.

A może PureVision® 2 HD?

Z myślą o wygodzie pacjentów firma Bausch & Lomb stworzyła bardzo funkcjonalne miesięczne soczewki całodobowe PureVision 2HD. Do największych zalet tych soczewek należą:

  • Utrzymywanie stałego poziomu nawilżenia – To chyba jedna z najważniejszych cech soczewek kontaktowych. Dzięki specjalnej technologii Comfort Moist, soczewki zapewniają wysoki poziom nawilżenia nie tylko zaraz po nałożeniu, lecz przez dużo dłuższy czas. Dzięki tej właściwości sprawdzają się idealnie podczas długich godzin pracy przed komputerem. 
  • Dostosowany kształt – soczewki zostały tak zaprojektowane, aby jak najbardziej zminimalizować tarcie między ich powierzchnią a powieką. W tym celu zewnętrzna powierzchnia cechuje się wyjątkowo opływowym kształtem. 
  • Niewielka grubość szkła – jedną z cech,  które decydują o tym, czy soczewki kontaktowe są wygodne, jest właśnie ich grubość. Firma Bausch & Lomb zadbała o to, aby soczewki PureVision 2HD miały jak najcieńszą strukturę, dzięki czemu są niezwykle wygodne.
  • Wysoka rozdzielczość i odpowiednia korekcja – soczewki korygują różne wady wzroku, zarówno krótko- jak i nadwzroczność. Dzięki zastosowanej w nich technologii zapewniają one wyraźne i stabilne widzenie bez refleksów czy efektu halo, o każdej porze dnia i nocy.
  • Czas użytkowania – soczewki należy wymieniać tylko raz na miesiąc.  
  • Materiał o wysokiej tlenoprzepuszczalności – dzięki temu do oczu cały czas dostarczany jest niezbędny tlen. 

A może Air Optix Night & Day Aqua?

To kolejna propozycja miesięcznych soczewek kontaktowych o przedłużonym czasie noszenia. Do zalet produkowanych przez firmę Alcon, soczewek całodobowych Air Optix Night & Day Aqua należą: 

  • Możliwość dostępu powietrza do oczu – soczewki zostały wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego  Lotrafilcon A, który cechuje się bardzo wysokim poziomem przepuszczalności gazów, w tym niezbędnego dla rogówki tlenu. Jest to ważne zarówno w dzień jak i w nocy. 
  • Utrzymywanie stałego poziomu nawilżenia – w soczewkach zastosowano specjalną technologię, dzięki której soczewki utrzymują przez długi czas wysoki poziom nawilżenia, co bardzo korzystnie wpływa na oko. 
  • Łatwa aplikacja soczewek i niezawodna korekcja wzroku – soczewki zostały wyposażone w specjalny znacznik stron, co znacznie ułatwia ich zakładanie. Ponadto stosowanie soczewek Air Optix & Day Aqua hamuje rozwój takich wad jak nadwzroczność czy krótkowzroczność.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy – soczewki kontaktowe Air Optix Night & Day Aqua należy zmieniać raz w miesiącu. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie. 

Skorzystaj z możliwości dużego wyboru soczewek całodobowych

Niewątpliwie soczewki całodobowe stanowią pewien rodzaj rewolucji w dotychczas obecnym asortymencie soczewek kontaktowych. Warto podkreślić, iż ten typ soczewek jest ciekawym rozwiązaniem dla osób aktywnych o różnych porach dnia i nocy, oraz dla osób zapominających o ściągnięciu soczewek na noc. Z tymi soczewkami wystarczy pamiętać o comiesięcznej ich wymianie na nowe. Nie można jednak o tym zapomnieć, gdyż może to nieść ze sobą bardzo nieprzyjemne skutki dla oczu pacjenta. Soczewki całodobowe dają również bardzo duże pole manewru, gdyż raz założone mogą być ściągane nawet kilka razy w ciągu miesiąca, a jedyne, co trzeba z nimi wtedy zrobić to umyć i włożyć do pojemnika z płynem do soczewek. Takie postępowanie nie powinno być obce osobom, które dotychczas miały do czynienia ze standardowymi soczewkami miesięcznymi, które należy za każdym razem zdejmować przed snem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ