Pielęgnacja przed snem

Sen jest jednym z najlepszym sposobów na pielęgnację. Jego zaniedbanie bardzo niekorzystnie wpływa na naszą kondycję psychiczną oraz fizyczną. W trakcie snu dochodzi do regeneracji całego organizmu, którą dobrze jest wspomóc wykonanymi wcześniej, drobnymi „zabiegami”.

Źródło: pixabay.comDokładny demakijaż

Często, gdy jesteśmy zmęczone, rezygnujemy z dokładnego demakijażu. To duży błąd. Oczyszczona i nawilżona odpowiednim kremem skóra sprawi, że procesy regeneracyjne zachodzące podczas snu przyniosą lepszy efekt. Pomijanie tej czynności może spowodować, że stan cery znacznie się pogorszy.

Nawilżanie ust

O nawilżaniu ust powinnyśmy myśleć zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy są narażone na szkodliwe działanie zimnego powietrza. Najlepszym naturalnym kosmetykiem na usta jest miód. Ma on wiele cennych witamin oraz składników odżywczych. Nałóż na wargi przed snem dość grubą warstwę tego przysmaku. Rano obudzisz się z miękkimi i słodkimi ustami.

Obrzęki pod oczami

Aby rano uniknąć opuchniętych i podkrążonych oczu, możemy na kilkanaście minut przed snem nałożyć na nie maskę żelową, która przyjemnie chłodzi i koi wrażliwą skórę. W połączeniu z odpowiednią dawką snu, okolice oczu będą wyglądały na zregenerowane. Jeśli wolisz, zamiast maski żelowej, zaopatrz się w krem na cienie pod oczami na noc. Zwróć uwagę, czy zawiera w składzie retinol i kwasy AHA. Substancje te wspomagają procesy odnowy skóry.

Pielęgnacja brwi i rzęs olejkiem rycynowym

Jeżeli codziennie malujesz rzęsy i brwi, wymagają one systematycznej pielęgnacji. Najlepszym i najbardziej ekonomicznym sposobem będzie zakup olejku rycynowego i nałożenie na nie warstwy tego specyfiku. Dzięki temu wzmocnisz rzęsy oraz brwi i naturalnie, delikatnie je przyciemnisz. Pamiętaj, aby robić to codziennie.

Związane włosy

Podczas snu nasze włosy ocierają się o poduszkę, przez co są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Do tego, kiedy śpimy często na jednym boku, bardzo się niszczą, w niektórych przypadkach zaczynają przypominać puch. Nie powinnyśmy w ogóle kłaść się spać z mokrymi, rozpuszczonymi włosami. W innym przypadku następnego dnia w lustrze zobaczymy kołtun, który niełatwo będzie przywrócić do porządku i nie stracić przy tym jednocześnie wiele włosów. Codziennie przed snem związuj kosmyki, a najlepiej splataj je w warkocz. Fryzura powinna być na tyle ciasna, aby włosy się nie rozsypały i na tyle luźna, żeby nie obciążać cebulek. Nie używaj do tego gumek z ostrymi, metalowymi elementami, gumek recepturek ani spinek. Doskonale sprawdzą się gumki Twistband, które w ogóle nie niszczą włosów. Są one elastyczne, niezbyt cienkie, a w trakcie ich ściągania nie szarpiemy włosów.

Nawilżanie stóp

Codzienne wklepywanie w skórę stóp kremu nawilżającego sprawi, że zawsze będzie ona miękka. Jeśli zaniedbałaś tę część ciała, z pewnością pomoże Ci nałożenie na noc  grubej warstwy wazeliny, a na to bawełnianych skarpetek. Dzięki ciepłej tkaninie składniki szybciej się wchłoną.

Czyste otoczenie

Podczas snu wycieramy twarz o poduszkę. Należy pamiętać o tym, aby nie rzadziej niż raz na tydzień zmieniać jej poszewkę. Po jakimś czasie użytkowania na powierzchni materiału gromadzą się różne bakterie, które potem przenoszą się na twarz. Przez to cera jest bardziej narażona na powstawanie niedoskonałości.

 _______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ