Gładka skóra od zaraz!

Marzy Ci się gładka, pozbawiona zmarszczek oraz przebarwień skóra? Chciałabyś, aby Twoja twarz odzyskała promienny wygląd? W takim razie „zaprzyjaźnij się” z peelingami, dzięki którym w krótkim czasie osiągniesz pożądane rezultaty. Przeczytaj o najczęściej wybieranych metodach złuszczania i wybierz odpowiednią dla siebie!

Źródło: www.bonitas.cl

Peelingi mechaniczne

Należą do bardzo popularnej metody eksfoliacji, która służy do manualnego złuszczania naskórka. Peelingi zawierają często naturalne drobinki ścierne pestki owoców, sól, kawę, cukier czy piasek. Świetnie nadają się do skór opornych na działanie czynników mechanicznych. Niektóre z nich mają syntetyczne polietylenowe kuleczki, których działanie na skórę jest delikatniejsze. Do metod mechanicznych należy również mikrodermabrazja. Polega ona na kontrolowanym złuszczaniu naskórka za pomocą korundu lub kryształków diamentu albo soli fizjologicznej (najdelikatniejsza wersja). Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym.

Peelingi biologiczne

Wykonuje się je za pomocą enzymów roślinnych pozyskiwanych np. z papai lub ananasa ( papaina, bromelaina), które rozkładają i zmniejszają przyleganie martwych komórek naskórka oraz pojawiającego się sebum. Są odpowiednie dla posiadaczy skór wrażliwych, cienkich, delikatnych i naczyniowych, gdyż nie wymagają tarcia. Preparat nakłada się na oczyszczoną twarz na ok. 8-10 minut lub nawet całą noc, potem należy go delikatnie zmyć i położyć stosowną maseczkę lub krem. Peelingi enzymatyczne świetnie poprawiają koloryt, „odświeżają” naskórek oraz niwelują suche skórki.

Peelingi chemiczne

Polegają na stosowaniu związków chemicznych o właściwościach złuszczających. Wpływają już nie tylko na naskórek, ale także stymulują skórę właściwą do przebudowy, dlatego są szczególnie zalecane osobom, u których widać przebarwienia, oznaki starzenia, blizny, a także borykającym się z trądzikiem. Ich działanie zależy od rodzaju zastosowanej substancji, jej pH oraz stężenia. W złuszczaniu najczęściej wykorzystuje się kwasy AHA, BHA i TCA, tretinoinę, rezorcynę, roztwór Jessnera oraz bardzo silnie działający fenol.

_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ