Resweratrol – tajemnicza substancja

Resweratrol to organiczny związek z grupy polifenoli. Jest silnym antyoksydantem, który m.in. ochrania nasze DNA przed atakiem wolnych rodników oraz spożywany w diecie obniża poziom „złego” cholesterolu. Najwięcej znajduje się go w czerwonych winogronach. Na rynku kosmetycznym pojawiają się preparaty mające w składzie resweratrol. Jakie ma on działanie na skórę?

http://www.spiffyandsmurfy.com/

Chroni przed nadmiernym i przedwczesnym starzeniem się – zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, które nadają skórze jędrność i sprężystość. Obserwuje się także działanie wygładzające zmarszczki.

Zwiększa aktywność starszych komórek skóry właściwej (szczególnie u kobiet w trakcie menopauzy) – aktywuje do działania sirtuiny (białka enzymatyczne). Ich duża ilość jest odpowiedzialna za obronę przed środowiskiem zewnętrznym, np. nadmiernym promieniowaniem słonecznym lub dymem papierosowym. Z biegiem lat mamy ich niestety coraz mniej.

Pogrubia naskórek – dzięki temu łatwiej znosi on otarcia i inne urazy mechaniczne.

Zmniejsza widoczność przebarwień – dzięki obecności viniferyny hamuje enzym tyrozynazy, odpowiedzialny za powstanie nierównego kolorytu skóry.

Polepsza nawilżenie – poprzez wytwarzanie większej ilości glikozaminoglikanu, jakim jest kwas hialuronowy, znajdujący się w skórze właściwej.

Poprawia mikrokrążenie – zwiększa napięcie ścian delikatnych naczyń krwionośnych.

Łagodzi stany zapalne i chorobowe (np. w łuszczycy, egzemie) – resweratrol wspomaga walkę ze zmianami i niedoskonałościami skóry, a nawet przyspiesza gojenie się ran. 

_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.    ZOSTAW ODPOWIEDŹ