Hygge w Święta – duńskie sposoby na rodzinne spędzanie czasu

Oni mają sposób na szczęście!

Radosnych świąt, bez spięć, w gronie najbliższych i najważniejszych, powinniśmy się nauczyć od najszczęśliwszych ludzi na naszej planecie – Duńczyków.

Najlepsze chwile:

Hygge jest uczuciem satysfakcjonującej przyjemności. Może jej  dostarczyć idealna poza na kanapie, dotyk koca, czy popijanie idealnej herbaty. To również radość , która płynie z chwil, które spędzamy z bliskimi.

Hygge jest działaniem, ale także byciem. To wszystko to co jest najjaśniejsze: ciepło, bliskość, akceptacja. Metafora światła to nie przypadek. Hygge to światełka, świeczki, oraz lampiony. Hygge ma być odzwierciedleniem w przytulnym wnętrzu, zachęcającym domownika: „Chodź cieszyć się z małych przyjemności!”. Filozofia hygge to duńskie fundamenty kulturowe, która z Duńczyków czyni najszczęśliwszych ludzi na całym świecie.

Duńczycy w Boże Narodzenie przygotowują wszystko razem, by zapewnić sobie maksymalny komfort. Taka praca zespołowa. Obejmuje ona stworzenie ciepłej atmosfery przy świecach i dobrym jedzeniu, ale też sposób bycia. Pomagają sobie, aby żadna pojedyncza osoba nie czuła, że na niej spoczywa cały ciężar przygotowań” – pisała Jessica Alexander oraz Iben Sandah w artykule „Duński przepis na szczęście”.

  • Hygge na Święta:

W czasie świąt, które się zbliżają warto przełączyć się na tryb Duńczyków. To idealna okazja, na wytrenowanie się w byciu uważnym, oraz czerpaniu radości z najprostszych przyjemności. W święta bądźmy po prostu razem.

Oto duńskie sposoby na najlepsze spędzanie czasu:

1. BĄDŹCIE RAZEM:

-Na ten czas codzienne stresy zostawmy za drzwiami. Nie skupiajmy się wtedy na złych rzeczach, które spotykają nas w życiu.

2. BAWCIE SIĘ WSPÓLNIE:

– Idealnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu, wspólne granie.

3. NIECH BĘDZIE MIŁO:

-Stwórzmy miły nastrój przez ciepłe oświetlenie, przedmioty i dekoracje, które możemy wykonać samodzielnie w domu, wspólnie przygotowując jedzenie i picie.

4. NIE NARZEKAJ:

-Jeśli masz potrzebę ponarzekania na coś, pomyśl w jaki sposób można to naprawić.

5. BĄDŹ OBECNY:

-Ogranicz używanie elektrycznych zabawek: smartfonów, laptopów, TV, iPhone’ów oraz iPadów. A najlepiej całkiem je odłóż na bok podczas spotkania rodzinnego.

6. ŚPIEWAJ, BAW SIĘ I TAŃCZ!

-To skuteczna metoda, która dostarcza radości, a jednocześnie jest mocno hyggeligt. Dlaczego mamy się ograniczać? Nie tylko dzieci uwielbiają dobrą zabawę.

Czasem daj się poniesć!

Źródło: https://www.focus.pl/

Zobacz także: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ