Pierwsze kino Netflixa – kultowe miejsce na mapie Nowego Jorku

Z doniesień deadline.com – amerykańskiego serwisu, wynika, że przedstawiciele streamingowego giganta właśnie podpisali długoletnią umowę najmu kultowej miejscówki – kina Paris Theatre, znajdującego się w Nowym Jorku.

Kino znajduje się w samym sercu Nowego Jorku. Jego otwarcie miało miejsce w 1948 roku. Na oficjalnej inauguracji wstęgę przecinała Marlene Dietrich. Paris Theatre to kino kultowe. Wyświetlano w nim między innymi artystyczne filmy, nieanglojęzyczne oraz te w wersjach oryginalnych. Powierzchnia kina jest jednak problematyczna – w Paris Theater znajduje się jedynie jedna sala – uniemożliwia to walkę z potężnymi multipleksami. Poprzedniemu operatorowi, w sierpniu tego roku, skończyła się umowa na wynajem, a kino oficjalnie zostało zamknięte.

Największe produkcje Netflix w kultowym kinie:

Drzwi obiektu ponownie otworzyły się przy okazji premiery filmu pod tytułem „Historia małżeńska” – jego dystrybutorem jest oczywiście Netflix. W rolach głównych między innymi wystąpili: Scarlett Johansson czy Adam Drivera.

 

„To miejsce z ponad 70-letnią historią, które charakteryzowało się starannie dobieranym repertuarem (… Jesteśmy dumni, że z naszą pomocą uda się uratować instytucję, która wpisała się w historię nowojorskiego kina”, mówił dyrektor ds. treści w Netflix Ted Sarandos, pry okazji informacji o podpisaniu wieloletniej umowy najmu z kinem.

Szczegóły tego kontraktu jeszcze nie są znane. Natomiast Nowojorscy mieszkańcy już się cieszą, że ten kultowy adres w mieście został uratowany. Nowi właściciele obiecują, że nie popsują dotychczasowej, dobrej reputacji kina. „W Paris Theater będziemy organizować premiery naszych najważniejszych produkcji, jak i wydarzenia towarzyszące”, opowiadał Sarrandos.

„Historia małżeńska” w polskich kinach zadebiutuje 29 listopada. Natomiast do serwisu Netflix trafi zaraz, bo 6 grudnia.

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ