Sony Xperia™ Tablet Z

tabletz-sporteuro28 maja miała miejsce premiera tabletu Sony Xperia™ Tablet Z. W artykule poniżej, przedstawiamy funkcje i dane techniczne, które oferuje nam japońska firma w swoim nowym gadżecie.

Reklamowany jest jako najsmuklejszy i najlżejszy z tabletów. Jest odporny na kurz i wodę. Co więcej, działa szybciej, a obraz jest nasycony żywszymi kolorami.

Trzeba przyznać, że producenci się postarali. Nowy tablet zachwyca wyglądem i jakością. Zaprojektowany jest według konstrukcji OmniBalance, która skupia się na minimalizmie i symetrii. Xperia charakteryzuje się smukłym kształtem i subtelnie zaokrąglonymi krawędziami oraz jednolitą powierzchnią wzbogaconą o refleksyjną powłokę. Do tego, tablet jest poręczny i lekki, ponieważ waży nie całe 500 gramów a jego grubość wynosi zaledwie 6,9 milimetra.

Wyświetlacz ma 10,1 cala, dysponuje 16 milionami kolorów a rozdzielczość wynosi 1920 x 1200 pikseli. Tablet ma 2 GB pamięci RAM oraz gniazdo rozszerzeń karty microSD™, do 64 GB. Sprzęt posiada system operacyjny Google Android 4.1 (Jelly Bean) i czterordzeniowy procesor Qualcomm.tablet-sporteuro

Aparat fotograficzny imponuje rozdzielczością 8,1 megapiksela. Dodatkowo oferuje 16-krotne zbliżenie cyfrowe, aparat na przednim panelu do rozmów wideo i nagrywanie wideo w rozdzielczości HD (1080p), a także funkcję rozpoznawania uśmiechu i rozpoznawania twarzy.

Nowy Xperia udostępnia użytkownikowi sporo ciekawych funkcji i aplikacji m.in.: aplikacja TV side view, aplikacja zdalnego sterowania, obsługa HDMI przez adapter MHL, funkcje WiFi oraz WiFi Hotspot, a także technologię bezprzewodową Bluetooth 4.0.

Wyróżniamy również kilka wbudowanych aplikacji: przeglądarka internetowa Google Chrome, aplikacja Google Maps dla telefonów z usługami Street view oraz Latitude, Google Play oraz Google Wallet™.

Z dodatkowych informacji warto wspomnieć, że przedni panel w Xperia™ Tablet Z stworzono z wytrzymałego, hartowanego szkła z nietłukącą powłoką. Bez problemu radzi sobie z niesprzyjającymi czynnikami, jak woda czy kurz. Wysokie normy IP55 oraz IP57 oznaczają, że tablet może spędzić 30 minut pod wodą, jak też poradzi sobie z dużym strumieniem wody i powłoką pyłu.

Biorąc pod uwagę wszystkie funkcje i dane techniczne możemy stwierdzić, że nowy tablet firmy Sony to prawdziwa uczta dla zmysłów. Zachwyca innowacyjnym designem i potężną mocą.


Źródło Sony Mobile

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ