Zielony Weteran na Żoliborzu – do kupienia rośliny, które kiedyś zdobiły biura korporacji

Po raz kolejny piękna akcja w Warszawie! Zielony Weteran na Żoliborzu to cykliczne wydarzenie, na którym w bardzo niskiej cenie można nabyć okazałą i zdrową roślinę, przechodzącą na emeryturę, po zdobieniu warszawskich biurowców. Jesteś ciekawy o co chodzi? Czytaj koniecznie!

W stolicy właśnie trwa akcja Zielony Weteran na Żoliborzu. Podczas trwania akcji za symboliczną kwotę można nabyć roślinę, która żyła i oczyszczała powietrze w biurach bądź urzędach.

„Z wielu pomieszczeń biurowych na terenie całej Polski w ramach naszej gwarancji pielęgnacyjnej na nasze aranżacje roślinne wymieniamy roślinność „wysłużoną” na nową, świeżo zamówioną u hodowców. Rośliny zabrane z biur zwozimy do naszej pracowni, gdzie obdarzamy je opieką i dostają „drugie życie”. To właśnie dla tych roślin zrodził się pomysł Akcji Weteran”. Opowiadali pomysłodawcy całej akcji – ekipa z Florabo. Ich pracownia projektuje i wykonuje zielone, zdrowe wnętrza – głównie te biurowe.

„To szansa dla wspaniałych roślin, aby znaleźć troskliwych opiekunów, którzy znajdą dla nich czas i serce. W niskiej cenie można kupić zdrową, okazałą roślinę, która właśnie przechodzi na emeryturę po wymagającej pracy w warszawskich biurowcach”.

Zielony Weteran nabrał tempa, rozkochując w sobie warszawskich miłośników zieleni. Właśnie oni z chęcią przygarniają tego typu rośliny:

„Nasze działania spodobały się ludziom do tego stopnia, że szykujemy otwarcie nowej przestrzeni dedykowanej pod sklep Zielonego Weterana”. Zapowiedzieli już właściciele Florabo.

Kiedy i gdzie nabyć korporacyjne rośliny?

Warto dodać, że rośliny, które możemy przygarnąć za naprawdę symboliczną opłatą, to ciekawe okazy. Które najwcześniej będą do nabycia już w sobotę – 5 października 2019 roku, w ramach Targu Śniadaniowego, przy ulicy aleja Wojska Polskiego 4, znajdującej się na Żoliborzu. Inne terminy, w których możliwe będzie przygarnięcie roślinek to: 12, 19 i 26 października:

„Na miejscu mamy doniczki i ziemię, dzięki czemu nie będziesz musiał przesadzać kwiatów na balkonie. Zrobisz to u nas”. Poinformował Florabo. Warto dodać, że poza cyklicznym wydarzeniem, stała sprzedaż odbywa się w Showroomie Florabo, znajdującym się przy ulicy Rydygiera 8 wieża 6b.

Gdzie można oddać rośliny w Warszawie?

Poza nabyciem nowej roślinki, w ręce załogi Florabo, będzie można oddać także swoje roślinki, których już nie chcemy u siebie w domu. Co ciekawe, w Warszawie powstaje coraz więcej miejsc, stworzonych do oddawania swoich roślin, albo wymiany ich na inne rośliny. Są to tak zwane schroniska lub punkty wymiany roślin. Znaleźć je już można w każdej z dzielnic Warszawy. Na przykład w okolicy Krakowskiego Przedmieścia znajdziemy się nowe miejsce, w którym swoje schronienie i drugie życie, mogą dostać niechciane roślinki.

„Kochani! Wychodząc naprzeciw waszym licznym prośbom, mamy przyjemność zaprezentować nasz pierwszy, warszawski Punkt Wymiany Roślin! Miejscówka też nie byle jaka. Klimatyczne miejsce, w centrum miasta, z ogromnym, słonecznym parapetem oraz dobrą kawą i ciachem”. – pisali pomysłodawcy Schroniska dla Roślin.

Co należy zrobić? Sprawa jest prosta:

  • Przynieś rośliny, którymi chcesz się podzielić,
  • zostaw je dla innych,
  • wymień na inne, których brakuje w twojej domowej dżungli.

Taki punkt znajdziemy w kawiarni Karowa 20, w Domu Spotkań z Historią. Poza tym raz w tygodniu, na stronie Karowa 20, pojawiać się będą informacje i zdjęcia dostępnych roślin.

Szanujemy takie akcje! Kto w niej weźmie udział?  Przypomnijmy, że styl urban jungle to ostatnio hit sezonu! 
 
Zobacz także:
 

http://www.florabo.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ