Warszawa: całodobowy, samoobsługowy Carrefour. Czynny w każdą niedzielę niehandlową

Sklepy przyszłości?

Sieć Carrefour właśnie uruchomiła swój pierwszy lokal w samoobsługowym formacie. Sklep zlokalizowany jest w Warszawie przy ulicy Światowida 18. Czynny jest całą dobę, również w niehandlowe niedziele. Jeżeli taki nowoczesny format zostanie przyjęty, to w przyszłości, tego typu sklepy prawdopodobnie pojawią się także w innych rejonach Warszawy.

Carrefour – całodobowy sklep samoobsługowy w Warszawie:

Carrefour twierdzi, że otwarcie tego typu sklepu na Światowida, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie warszawskich mieszkańców. Poza tym ma to być także sklep z najbogatszą, spożywczą ofertą w Polsce, sprzedawaną w takim modelu. Wyposażenie sklepu zostało zbudowane na podstawie zakupowych preferencji klientów.

Pośród produktów znajdziemy nie tylko typową ofertę food-to-go – przekąski, kanapki, słodycze i napoje, ale także świeże artykuły – pakowane warzywa, owoce, masło, pieczywo, czy produkty, które wymagają przechowywania ich w lodówce – w tym wędliny, nabiał, czy ryby. W sklepie znajdziemy także towary pierwszej potrzeby, jak: ryż, mąka, olej, cukier, herbata, kawa, a także przyprawy. W ofercie znajdą się również gotowe dania, karma dla zwierząt, podstawowe artykuły higieniczne, czy ekologiczne produkty – hummus, komosa ryżowa, czy roślinne mleko.

Maszyny, które znajdują się w sklepie dopasowane są do charakteru produktów. Tak zwana winda, gwarantuje bezpieczeństwo nawet delikatnych artykułów, jak jajka. Sprzedaż prowadzi dotykowy panel, natomiast odbiór zakupów odbywa się w poszczególnych maszynach. W sklepie znajduje się również automat z kawą, natomiast przed sklepem znajdziemy specjalnie oznakowane miejsca parkingowe.

Podczas nieprzewidzianych sytuacji, klienci mogą poprosić o pomoc. Przy problemach z płatnością czy odbiorem produktów skorzystać mogą z całodobowej infolinii. Dostępność towaru jest monitorowana oraz uzupełniana przez pracowników pobliskiego Carrefour Market, w miarę potrzeb.

Czy po testach tego formatu, trwających kilka miesięcy, jest szansa by upowszechnić takie rozwiązanie. Na przykład w osiedlach mieszkaniowych? Podejrzewamy, że tak.

Polska idzie do przodu.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Foto: warszawa.naszemiasto.pl

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ