Chiński Festiwal Światła – pierwszy raz w Polsce. Fort Bema i setki kolorów

To trzeba zobaczyć!
 
 
Chiński Festiwal Światła mogliśmy już podziwiać w kilku europejskich krajach. Właśnie przyszedł czas na Polskę. Festiwal rozpoczął się 30 listopada – wtedy właśnie Fort Bema rozświetlił się setkami kolorów. Festiwal to wyjątkowa wystawa świetlna, a także świetna okazja, by pogłębić swoją wiedzę na temat chińskiej kultury.
 
Warszawa – Chiński festiwal Światła:

Od soboty, 30 listopada w Fortcie Bema możemy podziwiać kolorową, oświetloną przestrzeń. Jeszcze przez kilka tygodni, bo do 7 lutego 2020 roku będziemy mogli oglądać wystawę świetlaną, ale również pogłębiać wiedzę o chińskiej kulturze.

Tak jak widać w tle, znajdziemy tutaj 38 konstrukcji. Niektóre są naprawdę ogromne. Z tyłu widzimy smoka o wysokości 8 metrów, a długości prawie 25 metrów. Będzie scena, będą występy na scenie, pokazanie kultury chińskiej względem tańca. Od poniedziałku do niedzieli, od około godziny 17 zaczynami z pokazami. Każdy coś dla siebie znajdzie.” Opowiadal Rafał Siekierzyński, z biura prasowego festiwalu.

Fort Bema w setkach tysięcy światełek:

Wystawa Chińskiego Festiwalu Światła to 38 konstrukcji, które są pokryte kolorowymi tkaninami. Każda jest podświetlona żarówkami led, z neonowymi elementami. Figury są ściśle związane z kulturą chińską. A więc to oczywiście motywy zwierzęce – pandy i smoki, kwiatowe, i lampiony. W Forcie Bema  bryły sięgają 4 metrów wysokości oraz 20 metrów długości. Na wejściu wita nas kolosalna brama o wymiarach 12 metrów szerokości oraz 5 metrów wysokości.

Wystawa wywrze wrażenie nie tylko na dzieciach, ale także na dorosłych. Na Festiwalu odbywa również tradycyjny jarmark chińskiego rynku rękodzielniczego. Na terenie eventu znajdziemy również wyznaczoną część gastronomiczną i stoiska wystawiennicze. Jednak to nie jest ostateczny wygląd wystawy. Ma się ona powiększać i być bardziej rozświetlona.

Teren będzie cały czas poprawiany. Do tych konstrukcji, które już stoją na miejscu zostaną dodane nowe. Będzie również więcej światełek oraz dodatkowe lampiony.” Dodał Rafał.

Chiński Festival Światła 2019/2020:

Chiński Festiwal Światła gościł już w kilku europejskich państwach, między innymi w Holandii, Niemczech, na Litwie czy Białorusi. To jednak nie wszystko. Z pozytywnym odbiorem spotkał się również w W Nowym Jorku. Uczestnicy eventu byli zachwyceni wystawą. W każdym z państw Festiwal odwiedziło od 150 tysięcy nawet do 200 tysięcy osób. Po wielkim i spektakularnym zagranicznym sukcesie, przyszedł czas na nasz kraj.

Chiński Festiwal Światła – bilety, dojazd, godziny otwarcia.

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 30 listopada do 16 lutego w godz. 16-22
  • nieczynne: 24 grudnia, 31 grudnia,
  • specjalny pokaz walentynkowy 14 lutego

Bilety:

  • normalny – poniedziałek-środa: 30 zł, czwartek-niedziela: 45 zł
  • ulgowy – poniedziałek-środa: 20 zł, czwartek-niedziela: 30 zł (uczniowie szkół podstawowych, osoby powyżej 65 roku życia, emeryci, renciści)
  • osoby poniżej 4 roku życia wchodzą za darmo
  • Bilety można kupić na stronie: goout.net/pl/wystawy/chinski-festiwal-swiatla-2019

Jak dojechać?

  • Fort Bema, Waldorffa 34 (wejście główne od ul. Waldorffa)
  • Autobusy: 103, 122, 180, 186, 409 (przystanek gen. Maczka)

Kto się wybiera?

Źródło: https://warszawa.naszemiasto.pl/

Foto: https://warszawa.naszemiasto.pl/

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ