Ile zebrano pieniędzy na hospicjum po pogrzebie Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki przygotował córki do swojego pogrzebu. Co im powiedział?

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w jednym z warszawskich szpitali w wyniku udaru mózgu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 30 maja w Krakowie. Artysta był znany z ogromnego poczucia humoru i dystansu do siebie oraz otaczającego go świata. Okazuje się, że muzyk w żartobliwy sposób przygotowywał rodzinę na swoje odejście. Co mówił?

Ostatnie pożegnanie

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w jednym z warszawskich szpitali w wyniku udaru mózgu, który nastąpił po operacji wszczepienia by-passów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Bazylice Mariackiej w Krakowie w 30 maja. Ceremonia miała charakter rodzinny. Później odbyło się pożegnanie na Cmentarzu Rakowickim. W specjalnym oświadczeniu rodzina poprosiła, aby uczestnicy zamiast kwiatów i wiązanek, przekazali datki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział rodzina muzyka, przyjaciele oraz jego fani. Nie zabrakło również wielu znanych osób. Zbigniewa Wodeckiego pożegnali m.in. Jolanta Kwaśniewska, Aleksandra Kwaśniewska z mężem, Alicja Majewska, Kinga Rusin, Artur Andrus, Olaf Lubaszenko, Rudi Schubert oraz Piotr Gąsowski.

Zbigniew Wodecki przygotował córki do swojego pogrzebu. Co im powiedział?

Zbigniew Wodecki znany był z ogromnego poczucia humoru. Miał dystans do siebie i otaczającego świata. W jednym z wywiadów żartował nawet ze swojej śmierci. Okazuje się, że „zwolnił” swoje córki, Joannę i Katarzynę, z obecności na pogrzebie.

„Zwolniłem je z obecności na moim pogrzebie, żeby nie miały dyskomfortu” – mówił Zbigniew Wodecki w wywiadzie dla magazynu „Gala”.  którego udzielił wraz z córkami Joanną oraz Katarzyną.

Prośba rodziny

Rodzinie zależy, aby uszanowano czas trwania żałoby. Najbliżsi poprosili, żeby nie  organizować bez ich zgody i wiedzy żadnych wydarzeń artystycznych, w których byłaby wykorzystana twórczość, nazwisko oraz wizerunek muzyka.   

„Prosimy także, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby” – czytamy w specjalnym oświadczeniu.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.wodecki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

243 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Nowe wyzwanie – zdjęcia w brzydkich miejscach zachwycił internet

W internecie powstał nowy viralowy challenge na robienie ładnych zdjęć na tle pozornie brzydkich lokalizacji. Internauci ścigają...