pitbull

Patryk Vega nakręci anglojęzyczny film z gwiazdami Hollywood

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, Patryk Vega , odniósł ogromny sukces serią filmów ‘Pitbull’. Zarówno ‘Nowe porządki’, jak i ‘Niebezpieczne kobiety’, znalazły się wśród najchętniej oglądanych filmów ubiegłego roku i spodobały się nie tylko w Polsce, lecz także za granicą.

Podczas wizyty w „Dzień Dobry TVN”, Patryk Vega zdradził, że jeden z jego kolejnych filmów będzie dotyczył handlu dziećmi. Film ma być anglojęzyczny, co pomoże mu trafić do szerszej widowni. Reżyser powiedział również, że do produkcji zamierza zaangażować wielkie gwiazdy światowego kina.

– To będą aktorzy z pierwszej półki – stwierdził nawet Vega .

Vega chce opowiadać o kobietach

Natomiast w wywiadzie dla Radia Zet, reżyser opowiedział, że podczas tworzenia „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” zrozumiał, że w kolejnych produkcjach chce opowiadać o kobietach pracujących w męskich zawodach.

– Chciałbym się spotkać na planie z Małgosią Kożuchowską i Joasią Brodzik i zupełnie zmienić ich dotychczasowe wizerunki – dodał reżyser w rozmowie z Radiem Zet i zdradził, nad czym obecnie pracuje – Pracuję też nad filmem o kobietach pracujących w służbie zdrowia. To będzie taki „Pitbull”, tyle że o kobietach w służbie zdrowia. I chyba jeszcze atrakcyjniejszy – bo nie  każdy z nas był na komisariacie, a u lekarza już każdy. Trzeci film będzie opowiadał o walce policji europejskiej z międzynarodową przestępczością – stwierdził Vega i zaznaczył, że wszystkie jego firmy, oparte będą o wnikliwą dokumentację – Wspólnym mianownikiem moich wszystkich następnych filmów będzie oparcie ich na wnikliwej dokumentacji, a tych kilku najbliższych – to, że wszystkie będą opowiadały o kobietach.

Drzwi do międzynarodowej kariery otwarte

Na pytanie o marzenia związane z międzynarodową karierą, Vega stwierdził przede wszystkim, że cieszą go zagraniczne sukcesy i fakt, że filmy kręcone w polskiej rzeczywistości, stają się uniwersalne.

– Polska jest płytkim rynkiem biznesowo. W Wielkiej Brytanii odnieśliśmy wielki sukces, bo byliśmy na pierwszym miejscu w box office, prześcignęliśmy nawet hollywoodzkie produkcje, takie jak „Księga Jungli”, o czym pisał „The Guardian”. Mamy przedsprzedaż dziewięć tygodni wcześniej, to niebywały precedens, takie rzeczy spotykają tylko produkcje takie jak „Gwiezdne Wojny”. Doceniam to, że na „Pitbulla” chodzą nie tylko Polacy. Nową cześć będą mogli oglądać także widzowie z Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Cieszę się, że te filmy, mimo że oparte są na polskiej historii, stają się uniwersalne i zrozumiałe także przez przedstawicieli innych kultur.

Fot. Youtube Vega Investments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ