Vacu step w walce z cellulitem

vacu tekst life4styleMetody odchudzające w dzisiejszych czasach nieco odbiegają od pierwotnych założeń fitnessu. Mamy pasy odchudzające, platformy wibrujące i inne urządzenia, które wykonują całą pracę za nas. Ale czy one w ogóle są skuteczne? Prześledźmy fenomen jednego z takich urządzeń – vacu step.

Twórcy vacu step zapewniają, że aż 98% użytkowników tego urządzenia w sumie straciło w obwodach nawet do 30 centymetrów. Pod uwagę brana była utrata tkanki tłuszczowej z miejsc najbardziej problemowych, czyli brzucha, ud i pośladków. Co więcej, cellulit u 77% poddanych badaniom osób całkowicie zniknął. Czary?

Badania dowodzą, że ćwiczący przy pomocy Vacu step spalają zbędne oponki nawet to czterech razy szybciej niż ci, którzy wybierają klasyczne ćwiczenia na bieżni czy orbitreku. Na czym polega więc ta rewolucyjna metoda? Ćwiczący od pasa w dół zamknięty jest w dość dużej kapsule, w której wytwarzane jest podciśnienie. Zadaniem użytkownika vacu step jest „dreptanie”, jak na tradycyjnym stepie, oraz obserwacja tego, co wyświetla się na ekranie komory, czyli wyników pracy serca, tętna i tym podobnym parametrom. Znajdujące się wewnątrz kapsuły podciśnienie powoduje efekt ssania oraz silne ukrwienie skóry, a dzięki temu wzmagają się mechanizmy związane z przemianą materii.

Oprócz zaskakujących efektów widocznych gołym okiem, czyli zgubienia wstrętnej „skórki pomarańczowej” i utraty tkanki tłuszczowej (ciało o dwa rozmiary mniejsze w zaledwie trzy tygodnie!), vacu step powoduje również inne pozytywne rezultaty. Między innymi usuwa uciążliwe obrzęki nóg i zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych. Oprócz tego regularne pedałowanie w specjalnej kapsule złagodzi bóle stawów.

Jak zapewniają twórcy tej innowacyjnej metody, jest ona zupełnie bezpieczna i przy prawidłowym stosowaniu, nie powoduje negatywnych skutków. Niestety vacu step nie jest przeznaczony dla wszystkich i nie mamy na myśli tylko względów finansowych. Odchudzania w podciśnieniu powinny unikać osoby ze zbyt wysokim i zbyt niskim ciśnieniem krwi, a także ci ze stanami zapalnymi, rozrusznikami serca, infekcjami, epilepsją, nowotworami… Lista przeciwskazań i wymagań odnośnie samego zabiegu jest bardzo długa, dlatego rozpoczęcie tej terapii należy dokładnie przemyśleć.

Maksymalne efekty, przy minimalnym wysiłku to jedno z głównych haseł reklamujących vacu step. Jednocześnie urządzenie to zostało uznane za najlepszy sprzęt fitness. Jednak z założenia fitness to nie tylko odchudzanie i ślepe dążenie do uzyskania idealnej sylwetki, lecz ogólnie pojęty zdrowy tryb życia, który zakłada racjonalne odżywianie, regularną aktywność fizyczną i należyty odpoczynek. Niestety vacu step nie mieści się w żadnej z tych dziedzin. Powinien więc być traktowany jako miły dodatek w walce z uciążliwym cellulitem, a nie kompleksowa metoda odchudzająca.

Anna Kukiełka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ