Zumba – aktywność na jesień

Czujecie, że przydałoby się trochę ruchu i ćwiczeń, ale nie wiecie co wybrać? Taniec, fitness, jogę, a może po prostu pójść na siłownię? A gdyby połączyć taniec i fitness? Zapraszamy na zumbę!

www.zumba.com 

Zumba pojawiła się kilka lat temu i od razu przebojem wdarła się do klubów fitness. To połączenie tańca i fitnessu zyskało sporą rzeszę fanek. Dlaczego? Ponieważ oprócz elementów często monotonnego fitnessu, zapewnia dzięki tańcowi także świetną zabawę! Za twórcę zumby uważa się kolumbijskiego tancerza i choreografa Alberto Pereza.

 

Taniec to nie wszystko

Choreografia w zumbie łączy wiele różnych tańców. Znajdziemy tutaj elementy tańców latynoamerykańskich, jak samba czy salsa, ale także taniec brzucha rodem z Bollywood, a nawet elementy inspirowane sztukami walki. A to wszystko połączone z aerobikiem oraz z treningiem siłowym. Wbrew pozorom, choreografia na zajęciach zumby jest łatwa do zapamiętania i do opanowania. Nie chodzi tutaj bowiem o taniec towarzyski, a jedynie o płynność ruchów oraz dużą swobodę w interpretacji tańca. Zumba to także świetna muzyka – na zajęciach panuje poniekąd imprezowa atmosfera, która wręcz zmusza do zabawy i ćwiczeń. Ta forma aktywności dobrze wpływa także na koordynację ruchową, oraz oczywiście na ogólną kondycję.

 

Dobra zabawa i…mniej kalorii

Jak podkreślają fanki zumby, jest to przede wszystkim dobra zabawa i zastrzyk pozytywnej energii. Mimo odczuwalnego zmęczenia, podczas ćwiczenia zumby nie można nie czuć się radośnie. A oczywiście najlepsze w tym wszystkim jest to, że przy okazji spala się dużo kalorii!

 

Aleksandra Głośniewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ