Szczyty luksusu

www.ealuxe.com

Najbardziej luksusowa torebka

Nie tylko w motoryzacji, technologii i architekturze można wypatrywać szczytów luksusu. W końcu to biznes modowy jest teraz jednym z najlepiej rozwijających się. Spójrzmy więc na najdroższą torebkę świata. Właściwie trudno stwierdzić czy jest ona akcesorium czy elementem biżuterii. Dom jubilerski Mouawad zaprojektował torebkę Mouawad 1001 Nights Diamond Purse wartą 3,8 mln dolarów. Torebka w kształcie serca wykonana jest z 18-karatowego złota. Pokryto ją 4517 diamentami, z czego 105 drogocennych kamieni ma żółtą barwę, a 56 różową. Do jej wykonania potrzebnych było aż 10 rzemieślników, którzy pracowali przez cztery miesiące. Zajęło im to 1100 godzin. Inspirację do jej powstania zaczerpnięto z jednej z najpiękniejszych opowieści o miłości, intrygach i fantazji – „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Gdzie się z taką pokazać? Bez strachu – nigdzie! Jednak bez wątpienia torebka robi niesamowite wrażenie.

Najdroższe buty

Poszukując pary bezcennych szpilek natknęłam się na osobliwe odkrycie – najbardziej wartościowe są męskie korki (buty do gry w piłkę nożną). Wreszcie mężczyźni mogą przestać zarzucać kobietom, że to one wydają najwięcej na buty! Najdroższe korki świata muszą być butami unikalnymi. I takie też są. Wcale nie grają w nich jednak najlepsi piłkarze na świecie. Praktycznie w ogóle się w nich nie gra, bo szkoda byłoby zniszczyć takie buty. Na taką parę pozwolił sobie w 2012 roku gaboński piłkarz Pierre-Emerick Aubemeyanga. Na korki Nike Mercurial firma Swarovski nałożyła specjalnie dla Aubameyanga 4000 drogocennych kamieni. Kupno spektakularnych korków wyniosło Gabończyka 3 tysiące euro.

Z przyzwoitości, należałoby jednak również wspomnieć o najdroższych kobiecych szpilkach, zaprojektowanych przez Kathryn WIlson, ręcznie wysadzanych białymi diamentami i wartych “jedyne” 276 000 funtów. Buty, które potrzebują ochroniarzy. Projektantka miała ich przy sobie non stop, w trakcie 50-godzinnej pracy nad szpilkami.

Można by wyliczać kolejne najdroższe i najbardziej luksusowe dobra, których listę da się sporządzić w każdej dziedzinie. Jednak patrząc na te abstrakcyjne i właściwie “ostateczne” szczyty luksusu pojawia się pytanie “co dalej?”. Co mogę robić, gdy stać mnie już na wszystko? Czy to moment kiedy pieniądz staje się i środkiem, i celem samym w sobie? 


Olga Kowalczyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ