Prawo przyciągania – wierzycie w nie?

Wiara czyni cuda!

Dla niektórych to jedynie zaklinanie rzeczywistości, dla innych – pewna religia. Prawo przyciągania to tak naprawdę nasze wewnętrzne przekonanie, że to wszechświat daje to, wokół czego się koncentrujemy – głównie nasze myśli. Najprościej mówiąc – pozytywne myślenie to pozytywne konsekwencje, negatywne myślenie, to negatywne skutki. Taka jest zasada. Ma ona zarówno swoich krytyków, jak i zwolenników. By określić się za którąś z nich, warto ją poznać bliżej. To kilka istotnych i pomocnych prawd, które pozwalają na refleksję nad kondycją naszego życia, oraz stosunkiem do niego.

12 reguł prawa przyciągania:

1. Przyciągasz dobre dobre albo złe doświadczenia – wszystko zależy od naszych myśli:

„Ten, kto mówi najwięcej o chorobach, ciągle choruje. Ten, kto mówi o dobrobycie ma dobrobyt. I nie chodzi tu o dosłowne traktowanie tego hasła, ale bardziej o sposób w jaki patrzymy na nasze życie. Jeśli potrafisz docenić to, co masz i cieszyć się z „małych rzeczy”, będziesz uważał się za szczęściarza. Jeśli ciągle narzekasz, będzie widział swoje życie jako pasmo nieszczęść i porażek.”

2. Intensywne myślenie na jakiś temu, to mimowolne wprowadzenie tego do swojego świata i życia:

„Kiedy skupiasz na czymś swoje myśli tak bardzo, że nie potrafisz wykonywać swoich obowiązków, pozwolisz temu zawładnąć swoim życiem, sprawiasz, że jest w nim stale obecne.”

3. Jeśli się na czymś skupiamy, staje się to silniejsze:

„To pozwala ci kreować własną rzeczywistości przez „przyciąganie” pozytywnych doświadczeń. Za to te „złe rzeczy” pojawiają się wtedy, kiedy stale się martwisz, żeby się nie wydarzyły.”

4. Najlepiej ufać swym emocjom, a nie przemyślanym decyzjom:

„Innymi słowy: Słuchaj swojej intuicji. Zamiast stale analizować swoje wybory, pozwól  emocjom poprowadzić cię ku temu, co jest dobre, a co złe. Poczujesz, że żyjesz.”
 
5. Poprzez myślenie o czymś więcej, ,możemy osiągnąć coś dobrego i pozytywnego w życiu, w szybszym tempie:

„Pragnąc czegoś dobrego, skupiając na tym swoje myśli – już odczuwasz pozytywne efekty, w postaci pozytywnych, motywujących emocji. To one popychają cię do działania i przybliżają do osiągania zamierzonego celu.”

6. Aby coś się zmieniło, musimy widzieć wszystko tak, jak mamy nadzieję, że będzie, nie tak jak jest:

„To jest coś, o czym wiedzą najlepiej ludzie sukcesu. Wizualizacja. Nie warto roztrząsać tego, jak jest, tylko wyobrażać sobie jak to ma wyglądać. „

7. Poświęcając chwilę każdego dnia, możemy zwiększyć energię „sprawczą”:

„Spędź 15 minut dziennie, myśląc intensywnie o swoich celach, marzeniach i o tym, czego chcesz od życia. Zwiększysz swoje szanse na sukces.”

8. Sukces to niewyczerpanym zasobem, każdy jest zdolny do niego:

„Czyjś sukces nie odbiera ci szansy na twój własny sukces. Osiągając sukces nie ograniczasz możliwości odniesienia sukcesu innym.”

9. Niech rozczarowanie, nie blokuje twojego działania:

„Rozczarowanie sprawia, że jesteś jeszcze bardziej zdenerwowany i niezadowolony z życia. Jest znakiem, że nie dostajesz tego, co chcesz w życiu. Pomyśl o tym, jak osiągnąć to, czego chcesz, a nie o tym, czego nie ma.”

10. Nie oglądaj dużej ilości programów telewizyjnych, traktujących o tematach choroby i przestępstwa:

W innym wypadku będziesz o nich myśleć jeszcze więcej.

11. Uświadom sobie, że kondycja twoich relacji z ludźmi, w dużym stopniu zależy także od Ciebie:

„Skupianie uwagi na negatywnych aspektach źle wpływa na twoje osobiste relacje. Zrozumienie tego  faktu, może pomóc nam uwolnić się od złych relacji z krewnymi czy partnerem.”

12. Nie martw się swoimi snami. Wykorzystuj ja i traktuj jak życiowy przewodnik:

„Sny mogą pomóc ci zajrzeć głębiej w twoją psychikę, ale kiedy śpisz, nie kreujesz swojej rzeczywistości.”

Prawo przyciągania to jeden z wielu sposobów, jaki postrzegamy swoje życie. Możesz z niego skorzystać kreując swój świat. Ale wybór należy do Ciebie.

Źródło:https://ohme.pl/

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ