Minęło 10 lat od Materiału Producenckiego Quiza – „Kodex w wersji undergroundowej”

Dlaczego o tym piszę? Bo to coś niesamowicie dobrego!

Od zawsze albumy producenckie odgrywają mega istotną rolę w kształtowaniu polskiej sceny rapowej. W podziemiu sytuacja miała się jednak nieco inaczej. W tym kontekście warto jednak wspomnieć o Materiale Producenckim Quiza – pomimo upływu lat, wciąż jest on w gronie najważniejszych dokonań rodzimego undergroundu. Czy dziesięć lat później, materiał nie jest staroświecki i przestarzały?

Na pewno nie! Co stanowi o sukcesie Quiza? Pierwszym czynnikiem na pewno jest świetny dobór gości. Pojawił się każdy, kto powinien – Smarki, LaikIke1, Zkibwoy, Ras, W.E.N.A., Te-Tris, VNM, Karwan, Junes, Green czy MŁD. Takie, a nie inne zestawienie personalne, zagwarantowało nam mocny, i długi krążek. Z którego co najmniej kilka tracków, to już klasyki. „Słowo dla” – Brudnych Serc, „Wypierdalam stąd” – Procenta, „Yyy, Eee” – Pivota, czy „Glider” – Laika. To nuty, które dzisiaj słucham z mega sentymentem i uśmiechem na ustach. A także z myślą, że miałam mega szczęście, że jako nieświadoma małolata trafiłam w ten hip-hopowy rejon. 

Quiz z kolei to świetny organizator, i oczywiście producent, który, pomimo tego, że na obecną chwile, pozostawia wiele do życzenia, zrobił coś naprawdę dobrego. Album ewidentnie trafił w swoje czasy, co więcej – czas działa tutaj na korzyść producenta. 

Źródło: https://newonce.net/

Foto: materiały prasowe.

Zobacz także:

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ