Peugeot 208

PEUGEOT 208 – mały i wytrzymały

Choć wybór wśród samochodów tego rodzaju jest ogromny, warto podkreślić, że rozmiar nie zawsze ma znaczenie. Podobno liczą się umiejętności. A ten mały szkrab ma całkiem sporo do zaoferowania. Jako samochód do jazdy po mieście – sprawdza się idealnie. A także o dziwo, nawet w terenie zdaje egzamin. Gdy go oddawałam, wszystkie elementy karoserii były wciąż na swoim miejscu.

Wiecie co najbardziej podoba mi się w samochodach marki Peugeot? Kierownica. Tak jak w innych modelach, również w tym, kokpit umieszczony jest ponad nią. Ponadto jest wyprofilowana i zrobiona z materiałów niezwykle przyjemnych w dotyku. Kolejna rzecz jaka rzuciła mi się w oczy to podłokietnik. Coś, czego najbardziej brakowało mi w jego nieco większym koledze – Peugeot 2008, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Peugeot 208

Wspólną cechą obu modeli są dwa przyciski umieszczone nad lusterkiem wstecznym. Jeden łączy nas z numerem 112, a drugi z Assistancem. Z ciekawości sprawdziłam jak działa przycisk z narysowanym znaczkiem lwa. Siła wyższa sprawiła, że zepsuły mi się lusterka. Uznałam to za świetną okazję do wypróbowania przycisku, którego nie chciałam wcześniej używać bez potrzeby. Na szczęście nawet w niedzielne popołudnie ktoś czuwał przy słuchawce gotowy pomóc w każdej sytuacji, za wyjątkiem właśnie tej, która spotkała mnie. Niestety pracownicy nie mają wiedzy o specyfikacji konkretnych aut. Pomagają jedynie w razie wypadku lub zepsucia samochodu, oferując skorzystanie z lawety.

Jeżeli chodzi o komfort jazdy tym maluszkiem, można powiedzieć, że jest całkiem nieźle.  Zawieszenie ma bardziej miękkie niż niektóre terenówki. A ponieważ samochodowa nawigacja postanowiła zrobić mi psikusa i pokierowała do pracy drogą przez las, miałam okazję porządnie go przetestować na wyboistej drodze. Wszystkie elementy karoserii zostały na swoim miejscu.

Peugeot 208

Również wnętrze samochodu jest godne pochwalenia. Oprócz uchwytu na kubki. Niestety jest na tyle blisko panelu, że wyższy kubek, czy też butelka na wodę, najzwyczajniej w świecie się nie mieszczą. Jedynie fani kawy nie powinni mieć problemu z umieszczeniem tam napoju. Poza tym design wnętrza jest elegancki. Nieprzesadzona ilość chromowanych detali nadaje całości stylu. Wygodne fotele umilają komfort jazdy a i koszt auta nie zwala z nóg. Cena modelu zaczyna się od 53 900 zł.

Peugeot 208
Peugeot 208
Peugeot 208
fot. Kornelia Mrowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ