Najszybciej starzejące się partie ciała

Poszczególne elementy naszego ciała starzeją się w różnym tempie. Dużo zależy od ich „użyteczności”, a także ról, które spełniają w naszym organizmie. Część uszkodzeń skóry można zniwelować za pomocą dobrych kosmetyków, bądź operacji plastycznych. Jednak są takie partie ciała, których nie da się w taki sposób naprawić, dlatego też musimy zacząć o nie dbać jak najwcześniej.

starzenie-life4stylefot. zdrowie.com

1. Szyja

Pierwsze oznaki starzenia się zazwyczaj zauważamy na szyi. Otóż ta partia ciała jest cienka i słabo ukrwiona. Źle reaguje na promienie słoneczne i bardzo szybko ulega wysuszeniu. Poza tym szyja jest cały czas w ruchu. co powoduje jej ciągłą pracę. Dlatego tak ważna jest jej wczesna pielęgnacja – nakładanie kremów przeciwzmarszczkowych i nawilżających, które nieco spowolnią jej starzenie. 

2. Dłonie

Nasze dłonie są nieustannie wystawione na działanie czynników zewnętrznych takich jak wiatr, słońce, czy mróz. Nie wpływa to dobrze na ich kondycję. Ponadto rękoma wykonujemy prawie wszystkie czynności życiowe, co oznacza, że muszą być w ciągłej gotowości. Te wszystkie przyczyny sprawiają, że na dłoniach widać oznaki starzenia naszej skóry. Jednak możemy w pewien sposób je zniwelować za pomocą balsamów i kremów nawilżających. które mają działanie kojące na tę partię ciała.

3. Skóra wokół oczu

W naszej codziennej pielęgnacji często zapominamy o delikatnej i cienkiej skórze wokół oczu. A szkoda, bo jest to partia, która łatwo ulega zniszczeniom – już w młodych latach można zauważyć powstające tzw. kurze łapki. Aby zapobiegać ich powstawaniu, nie zapominaj o stosowaniu kremów nawilżających i wypełniających (najlepiej z kolagenem). 

4. Łokcie

Często zapominamy o tej partii ciała, która bardzo łatwo ulega wysuszeniu. Zdarza się, że mimo starannej pielęgnacji suchej skóry borykamy się z szorstką i zniszczoną skórą łokci, która stanowi duży problem. Aby zniwelować oznaki starzenia tej partii ciała, warto dbać o jej prawidłowe i regularne nawilżanie. 

5. Kolana

Są narażone na liczne otarcia i wysuszenie. Choć skóra w tym miejscu wydaje się gruba, jest najczęstszą ofiarą obić i otarć. Skutkuje to tym, że w tym miejscu można zauważyć pierwsze oznaki starzenia skóry. Aby zapobiegać ich powstawaniu, nie zapominaj (tak samo jak w wypadku łokci!) o stałym nawilżaniu skóry.


Patrycja Sieląg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ