Najlepsze filmy z Tomem Hanksem

W Hollywood niezaprzeczalnie znajdziemy mnóstwo świetnych aktorów i aktorek. Jednym z lepszych jest na pewno Tom Hanks. Na swoim koncie ma pięć nominacji do Oscarów, w dwie wygrane, po za tym posiada również cztery Złote Globy. Sprawdźcie, które filmy z jego udziałem są naszymi ulubionymi.

Kino nie byłoby takie jakie jest teraz gdyby nie filmy z jego udziałem. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie widziałaby nigdy Foresta Gumpa, za którego Hanks otrzymał Oscara. Wykreowana przez niego postać przeszła do historii. Tak samo jak jego rola w Zielonej Mili.  Jednak to nie jedyne świetne filmy, w których zagrał. Poniżej znajdziecie nasze propozycje filmów z jego udziałem, które warto zobaczyć.

Anioły i demony (2009)

Reż. Ron Howard

Jest to druga ekranizacja książki Dana Browna z przygodami profesora z uniwersytetu Harvarda Roberta Landgona. Tym razem główny bohater grany przez Hanksa został poproszony o pomoc w Watykanie. Ma on rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia kilku kluczowych dla Watykanu kardynałów. Wszystko dzieje się kilka dni po śmierci papieża, cała stolica apostolska pogrążona jest w żałobie, a kardynałowie szykują się na konklawe. Robert ma za zadanie dowiedzieć się gdzie znajdują się preferiti, czyli kardynałowie którzy mieliby duże szanse zasiąść na tronie piotrowym. Nie ma on dużo czasu, ponieważ osoba, która uprowadziła kardynałów nie ma żadnych skrupułów i zabija ich z zimną krwią. Pojawia się tutaj również wątek illuminati. Film trzyma w napięciu, a zwrot akcji jest dla widzów wielkim zaskoczeniem. Moim zdaniem jest to najlepsza ekranizacja powieści Dana Browna. Aczkolwiek uważam, że warto zobaczyć wszystkie trzy filmy, głównie ze względu na Toma Hanska.

Terminal (2004)

Reż. Steven Spielberg

Tym razem Tom Hanks wciela się w postać Viktora Navorskiego. Obywatela Krakozji, państwa położonego w Europie Wschodniej, które przestaje przez jakiś czas istnieć, ze względu na rewolucje, która miała tam miejsce. Nasz bohater w czasie przewrotu trwającego w swoim kraju ląduje w Stanach Zjednoczonych. Jest kompletnie nie świadomy tego co dzieje się w jego ojczyźnie. Zostaje on uwięziony na lotnisku, ponieważ nie ma ważnego paszportu oraz wizy (USA nie uznało jeszcze nowego rządku Krakozji). Musi on zamieszkać na lotnisku. Nie ma pieniędzy, nie zna języka i nikt nie chce mu pomóc. Tom Hanks wcielając się w tę rolę musiał kompletnie zapomnieć o tym, że zna język angielski. Viktor na początku umie powiedzieć kilka słów w ojczystym języku Hanska, potem zaczyna się go uczyć, jednak nadal składa niepoprawnie gramatycznie zdania. Poza tym akcent głównego bohatera gra tutaj bardzo ważną rolę. Jeżeli chcecie zobaczyć jak postać grana przez Toma radzi sobie w takiej irracjonalnej sytuacji koniecznie włącznie w środę telewizor o godzinie 20. TVN7 właśnie wtedy wyemituje ten film.

Złap mnie jeśli potrafisz (2002)

Reż. Steven Spielberg

W tym filmie Tom Hanks jest właśnie tym, który próbuje złapać. A złapać chce postać graną przez Lonardo DiCaprio. Carl Hanratty (Tom Hanks) jest pracownikiem FBI. Jego zadaniem jest złapać fałszerza czeków, który wyłudził z banków ok. 2,5 mln dol. Złapanie go jest bardzo trudne, ponieważ ciągle podaje się za inne osoby i często zmienia miejsce swego pobytu. Pierwsze skrzypce w filmie gra Lenardo, jednak nie miałby on nic do zagrania gdyby nie postać Hanksa. Ich postacie w pewnym stopniu zaprzyjaźniają się ze sobą, dzięki czemu Frank Abagnale Jr (DiCaprio) ma pewne profity. Jeżeli nigdy nie widzieliście tego filmu to koniecznie to nadróbcie. Jest to jedna z moich ulubionych produkcji, widziałam ją już kilka razy i ciągle mnie tak samo wciąga.

Casta Away – poza światem (2000)

Reż. Robert Zemeckis

Hanks w tym filmie nie ma konkurencji. Większość scen są jedynie z jego udziałem. Wciela się on tutaj w postać niejakiego Chucka Nolanda, mężczyzny który jako jedyny uratował się z katastrofy samolotu. Jednak nie do końca może się on cieszyć, ponieważ znajduje się na bezludnej wyspie. Musi on nauczyć się żyć na niej, nie jest to jednak takie proste. Spędza on na wyspie kilka długich lat. W końcu decyduje się na jej opuszczenie, choć to nie gwarantuje mu całkowitego ocalenia. Postać Hanksa jest bardzo samotna w filmie, nie ma on kompletnie z kim porozmawiać, dochodzi już nawet do takiej sytuacji gdzie główny bohater zaczyna rozmawiać z piłkami. Jeżeli nie lubicie filmów, gdzie dialogi są bardzo istotne to koniecznie zobaczcie ten.

Filmów z udziałem Toma Hanksa jest o wiele, wiele więcej i zazwyczaj są to bardzo dobre filmy. Widać, że Hanks stara się wybierać jedynie naprawdę dobre scenariusze. Jego ostatni film Czwarta władza nadal można zobaczyć w kinach. A jakie wy macie ulubione filmy z tym aktorem? Dajcie nam znać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

560 More posts in Film i Teatr category
Recommended for you
Tomasz Sommer
Redaktor naczelny “Najwyższego Czasu” nakręci film o Jedwabnym?

Tomasz Sommer od lat "walczy" z naukową wersją mordu w Jedwabnem. Teraz złożył dokumenty w Polskim...