Pierwszy w Krakowie książkomat stanął na ul. Rajskiej

Ta wiadomość zainteresuje nie tylko uczniów i studentów. W budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na ul. Rajskiej uruchomiono pierwszy w mieście książkomat. Można w nim odebrać zamówioną wcześniej lekturę o każdej porze dnia, bez konieczności wchodzenia do wypożyczalni. Zakup książkomatu został zrealizowany w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego Małopolski.

 

– Mieszkańcy sami wybrali i zagłosowali na ten projekt w budżecie obywatelskim. Jesteśmy dumni z krakowian, że w dobie spadku czytelnictwa na rzecz internetu i elektronicznych możliwości lektury, wybrali takie właśnie urządzenie. Pozwala ono odebrać książkę o dowolnej godzinie dnia lub nocy – powiedział członek zarządu województwa Grzegorz Lipiec.

– Dzięki temu poszerzamy krąg czytelników. Wiele osób chciałoby korzystać z biblioteki, ale mimo długich godzin otwarcia, do 19, nie są w stanie przybyć tu w ciągu dnia. Czasy się zmieniają, ludzie są bardzo zabiegani. Dla nich to idealne rozwiązanie – mówił dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Jerzy Woźniakiewicz.

Dodał, że to pierwszy książkomat w Małopolsce i trzeci – po bibliotekach w Sosnowcu i Tychach – na południu kraju.

fot. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

168 More posts in Książki category
Recommended for you
Na nowo śmieci. Wywiad z Julią Wizowską.
Na nowo śmieci. Wywiad z Julią Wizowską.

Dla jednych jest to jedynie „moda na bycie ekologicznym”, dla innych prawdziwy styl życia. Jedni...