Kulturowe zmiany – neutralne genderowo lalki od Barbie

Zmiana w stronę społeczności LGBT+.

Producent kultowych, wszystkim dobrze znanym lalek Barbie – Mattel, nie przechodzi obojętnie obok zmian społecznych, które są coraz bardziej widoczne. Jakiś czas temu firma na rynek wprowadziła lalki z bardziej zaokrąglonymi kształtami – była to odpowiedź na coraz bardziej popularny ruch “body positive”. Właśnie nadeszła pora na lalki, odpowiadające bardziej złożonej tożsamości płciowej.

Jest to nowa linia zabawek – niejednoznacznie określonych płciowo. Wszystko zależy od wyboru fryzury, albo ubrań, które wpływają na to, czy lalka wygląda jak dziewczyna, chłopak, czy niebinarna postać. Jest to odpowiedź na społeczne zmiany, oraz aktywność ruchu LGBTQ+, który doprowadził do tego, że osoby o bardziej złożonej tożsamości są bardziej brane pod uwagę. Zabawki dla współczesnych dzieci nie chcą już od najmłodszych lat narzucać definicji i konserwatywnego modelu kobiecości czy męskości.

Nowe lalki, pozwalające na genderową zabawę wyglądem:

Klasyczne lalki od Mattel – Barbie oraz Ken, to zabawki określane jako oderwane od rzeczywistości i realnego wyglądu kobiet oraz mężczyzn. Nowa linia neutralnych genderowo lalek to przeciwieństwo typowego Kena i Barbie. Taka zabawka pozwoli na to, by dzieci dowolnie kreowały wygląd, bez wybierania stereotypowych elementów.

“Zabawki są odzwierciedleniem kultury i skoro świat kontynuuje celebrowanie pozytywnego wpływu inkluzywności, czuliśmy, że nadszedł czas aby stworzyć linię lalek wolną od etykiet”. Ppodkreśla Kim Culmone – z działu Mattel Fashion Doll Design.

Foto: Noizz.pl

Zobacz także:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5205 More posts in Newsy category
Recommended for you
SLIM VAT – uproszczenie i unowocześnienie rozliczeń VAT

Ministerstwo Finansów informuje o zmianach w VAT Proste fakturowanie, ułatwienia dla eksporterów, wspólne kursy walut...