Istnieje portal, pomagający znaleźć idealną odmianę marihuany

Marihuana różne ma oblicza – potrafi łagodzić nerwy, potrafi być motywująca, albo wręcz przeciwnie – totalnie pozbawiona psychoaktywnego działania. Portal Leafly, to swoisty przewodnik po odmianach konopi. Użytkownicy portalu mogą sięgnąć po fachową wiedzę, dotyczącą konopi – tego nie znajdziemy w podręcznikach.
 

Temat legalizacji marihuany (medycznej i rekreacyjnej) coraz częściej pojawia się w świadomości społecznej. Pomimo, że to temat kontrowersyjny, to obecny. Pojawia się coraz więcej informacji dotyczących marihuany, jej wielu odmian a także efektów jej spożycia. Pomimo tych informacji jednak narkotykowa świadomość polaków wciąż jest dosyć niska. To głównie zagraniczne źródła, są pomocne w doborze odpowiedniego suszu, względem swoich potrzeb.

Przewodnik po marichuanie – Leafly:

Odpowiednim źródłem wiedzy, dotyczącej marihuany jest portal Leafly. Za jego pomocą można określić swe potrzeby, a na ich podstawie dostać konkretne polecenia właściwej odmiany konopi. W ankietowej części należy zaznaczyć, jaka zawartość THC ( substancji psychoaktywnej) i CBD (o właściwościach przeciwpsychotycznych) nas interesuje. Należy także dodać terpeny (związki, które są odpowiedzialne za smak i zapach), które nas interesują. Na tej podstawie system wyszukuje najbardziej pasujące odmiany, razem z opisem ich działania.

Na podstronach znajdziemy opis, zdjęcia, informacje dotyczące uprawy, a nawet recenzje. Najpopularniejsze z odmian mają do czterech tysięcy opinii. Użytkownicy mogą opisać swoje ogólne odczucia, towarzyszące im po zażyciu. Zostały one podzielone na grupy, takie jak: relaks i szczęście – efekty zdrowotne, mniejsza nerwowość, bądź uśmierzenie bólu; oraz efekty uboczne – suchość w ustach czy nadmierna ekscytacja.

Portal Leafly poparty jest literaturą. W znajdujących się na stronie artykułach przeczytamy także o wpływie używki na zdrowie, o tym, jak nasz organizm na nią reaguje, oraz jak się zachowywać po przedawkowaniu. Osoby cierpiące z powodu migreny, PTSD, czy choroby Tourette’a mogą także poznać badania, dotyczące pomocy w chorobie, poprzez medyczną marihuanę.

 

https://www.leafly.com/

Zobacz także:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ