Kinga Rusin, ostro o ministerstwie środowiska

Kinga Rusin znana jest ze swojego ekologicznego stylu życia. Nie raz stawała już w obronie zwierząt jak i środowiska. W przypadku obrad komisji nad nowelą prawa łowieckiego nie mogło nie zabrać głosu.

W poniedziałek swoje prace wznowiła komisja pracująca nad nowelą prawa łowieckiego. Podczas obrad przyjęte zostały poprawki do ustawy. Jedna z nich pozwala na odstrzał zwierzyny w parkach narodowych i rezerwatach przyrody. Kolejna zwiększa odległość możliwości polowania od zabudowań mieszkalnych ze 100 do 150 metrów. Gdzie partie opozycyjne wnosiły o 500 m. Poza tym każdy z właścicieli ziemi będzie mógł wyłączyć swoją własność z obwodów łowieckich, jednak będzie musiał się liczyć z tym, że w przypadku jakiejkolwiek szkody nie będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie.

Zignorowane zupełnie zostały postulaty ekologów oraz obrońców zwierząt, którzy wnosili między innymi o zakaz polowań zbiorowych i udziału dzieci w polowaniach, wykorzystywania zwierząt do szkolenia psów myśliwskich i ptaków łownych oraz zakazu stosowania ołowianej amunicji.

Kinga Rusin była obecna na obradach komisji. Jeszcze przed zakończeniem opublikowała post na swoim Facebooku, w którym w ostrych słowach skomentowała decyzje podjęte przez komisję. „To śmianie się nam prosto w nos! Tak jak myślałam zamiana ministrów TO FARSA. Nic się nie zmieniło, nie ma żadnego nowego otwarcia i żadnej nowej polityki uwzględniającej opinie ogromnej większości Polaków którzy są przeciwni myślistwu!” – napisała dziennikarka. Rusin odwołuje się tu do zmiany jaka zaszła w rządzie pod koniec ubiegłego roku.

„Według Ministerstwa Środowiska Polska ma być jedną wielką RZEŹNIĄ dzikich zwierząt!!! A my nie będziemy mogli przeciwko temu protestować!!!” – napisała Kinga w poście.

Oburzeniu Rusin nie ma się co dziwić. Po zmianie ministra Szyszki wszyscy myśleli, że nowy minister – Henryk Kowalczyk nie będzie powielał jego błędów i wsłucha się w głos obywateli. Jednak i tym razem okazało się, że wielkie zmiany w rządzie PIS to tylko pic na wodę. W trakcie obrad komisji w sali kolumnowej pojawił się ex minister środowiska, który wg Kingi Rusin przyszedł sprawdzić czy wszystko jest tak jak miało być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

247 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Martyna Wojciechowska: 5 razy byłam zaręczona
Martyna Wojciechowska: Pięć razy byłam zaręczona

Martyna Wojciechowska nie przestaje nas zaskakiwać. Dziennikarka i podróżniczka rzadko mówi o swoim życiu prywatnym....