Elisabeth Revol napisała poruszający list do Tomasza Mackiewicza

Anna Kalczyńska o Elisabeth Revol: Jeszcze wiele skrywa. Być może z powodu…

Elisabeth Revol do tej pory udzieliła tylko jednego wywiadu dotyczącego tragicznej wyprawy na Nanga Parbat. Francuzka opowiedziała, jak wyglądała akcja ratunkowa i jaki był stan zdrowia Tomka Mackiewicza. Rozmowę oglądała i tłumaczyła Anna Kalczyńska. Dziennikarka jest zdania, że himalaistka wiele jeszcze skrywa. Z czego to wynika?

Elisabeth Revol kilka dni temu udzieliła wywiadu na temat wydarzeń związanych z Nanga Parbat.

„Powiedziano mi: jeśli zejdziesz na 6000, to przyleci helikopter po ciebie, a po Tomka na 7200. To było narzucone przez pakistański rząd. To nie jest decyzja, którą ja podjęłam, została mi narzucona, żeby uratować Tomka. Tak, niech on zostanie, ty schodź. Tak było. To wszystko. Powiedzieli mi: schodź, bez namiotu, bez niczego, bo po południu przylecą helikopter” – mówiła himalaistka.

Anna Kalczyńska o Elisabeth Revol

Anna Kalczyńska z zainteresowanie obejrzała wywiad, a także go przetłumaczyła. Spędziła nad materiałem kilka godzin, ale starała się bardzo wiernie odtworzyć to, co mówiła Francuzka.

Dziennikarka zwróciła uwagę, że himalaistka już drugi raz straciła towarzysza wypraw w podobnych okolicznościach.

„Elisabeth Revol jest kolejną postacią, która wtargnęła do naszego świata i do naszej świadomości niestety poprzez tragedię, która miała miejsce na Nanga Parbat. Wiem, że to też nie jest jej jedyna tragedia w życiu, ponieważ już po raz drugi straciła partnera w podobnych okolicznościach, z którym wspinała się tak wysoko, więc byłam bardzo jej ciekawa.

Kiedy dowiedziałam się w redakcji, że mamy materiał, tzw. surówkę, którą trzeba przetłumaczyć, to nie wahałam się ani chwili. Rzeczywiście spędziłam nad tym materiałem dobre 3-4 godziny, ale chłonęłam każde słowo i starałam się bardzo wiernie odtworzyć to, co ona mówi, ponieważ chciałam zrozumieć” – mówiła Anna Kalczyńska w rozmowie z portalem party.pl

Wiele niewiadomych

Gwiazda „Dzień Dobry TVN” uważa, że himalaistka jeszcze nie powiedziała o wielu rzeczach. Być może z powodu luk w pamięci, a może ze względu na silne emocje. Widać, że jest powściągliwą osobą, która bardzo zastanawia się nad tym, co mówi.  

„Myślę, że jeszcze wiele pytań przed nami, jeszcze wiele pytań jej nie zadano. Mam nadzieję, że uda nam się poznać jeszcze więcej szczegółów z tej dramatycznej wyprawy, bo wydaje mi się, że jeszcze wiele skrywa. Być może z powodu luk w pamięci, a być może z powodu emocji” – zastanawia się Anna Kalczyńska.

Widać, że jest niezwykle powściągliwą osobą i umiejącą panować nad tym, co mówi, co zdradza, co ujawnia, więc być może uda mu się dotrzeć do jakichś nowych faktów. 

————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www..facebook.com/Elisabeth Revol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ