Kilka idealnych, Bożonarodzeniowych miejscówek na słoneczne święta

Jeśli w tym roku marzysz o słonecznych świętach – koniecznie przeczytaj!

Boże Narodzenie w Polsce, to coraz częściej okazja do tego, by uciec w ciepłe miejsca. Dlaczego? Może dlatego, że święta w Polsce, już od kilku lat to niekoniecznie piękna zimowa aura, a raczej jesienna plucha. Chyba dlatego większość z nas w tym okresie pakuje swoje manatki i ucieka, tam gdzie słońce praży mono, przez cały dzień. Stąd też kilka najciekawszych propozycji ciepłych miejsc, idealnych na niezapomniane święta i gwiazdkę, a może nawet sylwestra.

1.Hiszpania, Guatelama – Antigua:

W grudniu średnia temperatura tam to 16.8 stopni Celsjusza. Dużo cieplej, niż w ty okresie u nas, oraz idealnie do zwiedzania, i lekkiego ogrzania organizmu. Nad miastem widać wulkan, co tworzy oszałamiającą scenerię. Ponadto hiszpańska architektura prezentuje się pięknie przy prawdziwej, wiosennej pogodzie. W tym okresie, w mieście, możemy doświadczyć kolorowego, świątecznego klimatu. 

2. Barbados:

W grudniu średnia temperatura wynosi tam 25.2 stopni Celsjusza. A więc to idealnie tropikalna pogoda na wakacje w środku zimy. W okresie świąt, miejscowości w mieście są bogato dekorowane. Ponadto, właśnie w tym okresie będziemy mogli skosztować tradycyjnego, ogromnego tortu bożonarodzeniowego. Składa się on z suszonych owoców – są to rodzynki, wiśnie, śliwki czy porzeczki, a także z przypraw, jak goździki, cynamon, ziele angielskie, czy gałka muszkatołowa, oraz alkoholu  – jest to rum, albo słodkie wino.

3. Argentyna, Buenos Aires”

W grudniu średnia temperatura wynosi tu 22 stopnie Celsjusza. W noc wigilijną możemy tu doświadczyć zachwycających pokazów sztucznych ogni, czy tanga. A także spróbować gwiazdkowych słodkości, jak pan dulce –słodkie ciasto, również z suszonych owoców.

4. Indie, Kalkuta:

W grudniu średnia temperatura wynosi 19.5 stopnia Celsjusza. W okresie wigilii doświadczymy tutaj wielkiego, bożonarodzeniowego festiwalu. Znajduje się on przy jednej z głównych ulicy miasta – Park Street. Festiwal ten to całe mnóstwo pysznego, kolorowego oraz aromatycznego jedzenia, muzyki i świątecznego klimatu.

5. Kolumbia, Mdellin:

W grudniu średnia temperatura wynosi tutaj 20.9 stopnia Celsjusza. A do świątecznych atrakcji należą tutaj na pewno pokazy świateł – Alumbrados Navideños, jak i żywe ozdoby z kwiatów oraz roślin.

6. Floryda, Naples:

W grudniu średnia temperatura wynosi tutaj 19 stopni Celsjusza. Świąteczne atrakcje to ogromne ilości bożonarodzeniowych światełek, oraz pokazy łodzi, i oczywiście tłuste jedzenie. 

7. Filipiny, San Fernando:

W grudniu średnia temperatura wynosi 26.1 stopnia Celsjusza. W okresie świąt, do najważniejszych atrakcji należy zachwycający festiwal świątecznych lampionów. Posiada on ponad 80-letnią tradycję. A znajdziemy na nim także przepyszne jedzenie.

8. Hiszpania, Sewilla:

W grudniu średnia temperatura wynosi tutaj 11 stopni Celsjusza. Będąc w Sewilli w okresie świąt, nie można minąć obchodów w katedrze – Catedral de Sevilla. Ulice natomiast tam mienią się od rozświetlonych lampek i świątecznych spektakli ulicznych.

Jak więc widzicie, święta Bożego Narodzenia można świętować z każdego miejsca na świecie! 

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ