Kawalerki wychodzą z mody! Koszt wynajęcia mieszkania dla studenta w Warszawie? Grubo ponad dwa tysiące

Koszt mieszkanie dla studenta? O dziwo, w Warszawie, w porównaniu z zeszłym rokiem, jest troszkę taniej. Statystyki pokazują także, że studenci znacznie częściej decydują się na dwupokojowe mieszkania. Które dzielnice są najdrożej, a gdzie wynajmiemy mieszkanie za nieco niższą kwotę?

Studenci od zawsze przyjeżdżali do Warszawy. Jak pokazuje raport Metrohouse, stawiają oni na dwupokojowe mieszkania, o powierzchni 38-44 mkw. Na tego typu studenckie mieszkanie decyduje się zazwyczaj para, albo dwójka (czasem trójka) znajomych. Jak się okazuje, kawalerki wychodzą z mody – są one jedynie nieznacznie tańsze a w przeliczeniu na wolną przestrzeń okazuje się być nieopłacalne.

Przeciętna cena miesięcznego wynajmu wynosi około 2300 złotych – w przypadku umeblowanych mieszkań, z podstawowym wyposażeniem. Powyższa kwota to czynsz dla właściciela, i opłaty dla spółdzielni/ wspólnoty. Do tej kwoty naliczyć należy opłaty licznikowe.

„Oczywiście w ramach poszukiwań znajdziemy też tańsze mieszkania, nawet po 1600-1700 zł, jednak są to lokale na obrzeżach miasta, co dla studenta oznacza dłuższe dojazdy na uczelnię, więc nie są to oferty, które cieszą się wyjątkową popularnością. Przyznaje również, że wśród tańszych ofert są mieszkania o gorszym standardzie lub np. bez mebli.” Tłumaczył Marcin Jańczuk z Metrohouse.

Gdzie jest droższej?

Niezmiennie, za dwupokojowe, studenckie mieszkanie w Śródmieściu zapłacimy najwięcej. To właśnie tam ceny wynoszą od 2700 do 3100 złotych. Równie drogie są także mieszkania znajdujące się na Ochocie: 2400 – 2800 złotych. Troszkę taniej będzie po lewej stronie Wisły: Praga-Południe – 2000 – 2500 złotych, czy Targówek – 1800 – 2100 złotych.

Jak się okazuje, w zeszłym roku, ceny mieszkań w Warszawie były nieco wyższe. Dwupokojowe mieszkanie kosztowało około 2350 zł. Ten spadkowy trend widać także w innych miastach. W roku 2018 we Wrocławiu i Krakowie, właściciele za dwa pokoje mieszkanie chcieli 2200 złotych. Teraz w przypadku Krakowa to 1800 złotych, natomiast we Wrocławiu 1900 złotych.

 

https://warszawa.naszemiasto.pl

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ