Rapowy news dnia? PRO8L3M – szczegóły i preorder płyty!

Rapowi zawodnicy wskoczyli w ten nowy rok, jak kiedyś Małysz na Wielkiej Krokwi! Spłynęła na nas cała fala informacji i nut promujących nowe płyty, pora na kolejne!

PRO8L3M to hip-hopowy zespół, który istnieje od roku 2013. Powstał on w Warszawie, z inicjatywy Piotra “Steeza” Szulca – DJ-a i producenta muzycznego, oraz rapera Oskara Tuszyńskiego. “EP-ka “C30-C39” zyskała uznanie zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków, przez wielu nazywana nawet największym objawieniem polskiego podziemia 2013 roku”. Szerszej publiczności dali się poznać w roku 2014, poprzez mixtape’owi “Art Brut”. Ich muzyka została doceniona poprzez krytyków – nie tylko tych ze środowiska hip-hopowego. Rok 2014 przyniósł temu duetowi nagrodę, “Nocne Marki” , w kategorii “Artysta Roku. Całkiem zasłużoną. Jedni powiedzą, że wypadają z bitu, inni, że są surowi, dla mnie są zjawiskiem. Zupełnie innym, niż te, które obecnie oglądamy na rapowej, polskiej scenie. Specyficzni. Nie pokochałam ich od razu. Ale podejrzewam, że na zawsze.

Stęsknieni fani duetu – Oskara i Steeza, mogą odetchnąć z ulgą. Już niebawem nowa płyta! Tymczasem jednak PRO8L3M zaplanował niespodziankę dla swoich fanów. Co to takiego? Preorder, długo wyczekiwanej płyty, pod tytułem “Widmo”, której premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019 roku!  Poza (zapewne kozacką) płytą, zespół przygotował dla swoich fanów, kilka preorderowych dodatków. Jeden z nich ma się bardzo dobrze, w stosunku do sytuacji jaka aktualnie panuje w Polsce. Co prawda nie wiem jaki mamy współczynnik smogu – ale jeden z prezentów na pewno się przyda. Jak poinformowali muzycy: “Ruszamy z limitowanym preorderem naszego nowego LP pt. “Widmo”. Premiera zaplanowana jest na 1 marca, a zamawiając materiał w preorderze dostajecie w wyjątkowym opakowaniu płytę CD z bonus trackiem oraz z kartą klubową PRO8L3M. Dodatkowo możecie zamówić dwie alternatywne wersje:
1. Wydanie preorder z kartą oraz z maską antysmogową przygotowaną we współpracy z marką Respro ☠️
2. Wydanie preorder z kartą oraz z dołączoną wersją kasetową nowego albumu 💯

Nakłady są limitowane. Wszystkie 3 wersje możecie zamówić pod tym linkiem: https://bit.ly/2FM5Wdr.  …Będziemy stopniowo odsłaniali kolejne karty ⚡️⚡️⚡️”

Warto wspomnieć, że w dniach wcześniejszych, Oskara i Steez, wrzucali fotki prezentujące maski antysmogowe. Co zastanowiło wielu obserwujących, teraz zagadka rozwiązana. 

Z racji na to, że PRO8L3M ma rzeszę swoich wiernych fanów (do której sama należę) – klasycznie, jak to w przypadku preorderów PRO8L3M-u bywa – serwery nie wytrzymały! Oficjalna strona zespołu, wieszała się z powodu natłoku wizyt. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że szczęśliwi nabywcy, którzy wywalczyli sobie limitowaną edycje wydawnictwa, zdążyli już wystawić je na aukcję. W jakiej cenie? Do nabycia z drugiej ręki po 150-170 PLN.

Za zdjęcia okładki, odpowiedzialny jest Michał Klusek. Projekt graficzny natomiast przygotował grafik z Melbourne -Darren Oorloff, specjalizuje się on w identyfikacji wizualnej projektów muzycznych. W przypadku sesji zdjęciowej do projektu, muzycy współpracowali z agencją SHOOTME. Koncepcja okładki i sesji, została zrealizowana w Pakistanie.

Płyta “Widmo” skupiona ma być wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, jej rozwoju, pułapek czy degradacji środowiska. Ma także “rzucać światło na niedostrzegane zjawiska”. Brzmi dobrze. Jak zawsze PRO8L3M.

Więcej szczegółów zapewne już 1 marca – w dniu premier płyty! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

618 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
wisła
EKOspacer #nadWisłą

Szanuję, nie śmiecę, sprzątam! Nie tak dawno, w Warszawie, miał miejsce EKOspacer z Paprodziadem -...