Gwiazda disco polo walczy o życie

Gwiazda disco polo walczy o życie! Jak możemy pomóc w walce z chorobą?

Gwiazda disco polo walczy o życie! Krzysztof Rutkowski wokalista zespołu disco polo „Tarzan Boy” jest ciężko chory. Mężczyzna ma raka zwanego śluzakiem otrzewnej. Jedyną szansą na uratowanie muzyka jest droga operacja. Wokalista zwraca się o wsparcie finansowe. Jak możemy mu pomóc?

Gwiazda disco polo walczy o życie

56-letni Krzysztof Rutkowski jest gwiazdorem zespołu „Tarzan Boy” oraz piosenki o tym samym tytule, która miała swoją reaktywację podczas Euro 2016 ze względu na przeróbki utworu na cześć piłkarza Michała Pazdana. Niestety dotarła do nas smutna wiadomość –  muzyk zmaga się z nowotworem zwanym śluzakiem otrzewnej.

Obecnie wokalista bardzo cierpi, nie może jeść, dokucza mu bezsenność i towarzyszy ogromny ból, który uniemożliwia wykonywanie wielu czynności życiowych.

Okazuje się, że jedyną szansą na przeżycie jest operacja, której koszt wynosi aż 50 tysięcy złotych. Mężczyzna nie jest w stanie ze względów finansowych pokryć kosztów drogiego zabiegu, dlatego prosi wszystkich o wsparcie. Liczy się każda złotówka!

Darowizny można kierować na numer konta : 12 1140 2004 0000 3402 7660 5151 

Czasu coraz mniej…

Na swoim Facebooku muzyk opisuje przebieg podstępnej choroby:

„Od pewnego czasu męczyły mnie bóle brzucha na które nie zwracałem uwagi gdyż tłumaczyłem sobie że są one spowodowane dawniej przeprowadzoną operacją wyrostka i ignorowałem je. Jednak zmęczony tym postanowiłem się zbadać, podczas badań wyszło że mam przepuklinę brzucha. Podczas operacji na przepuklinę brzucha okazało się, że nie była ona tak naprawdę prawdziwą przyczyną owych bólów. Po operacji dowiedziałem się że cierpię na raka zwanego śluzakiem otrzewnej. Była to dramatyczna informacja, nie wiedziałem jak się po niej pozbierać, jednak wraz z żoną znaleźliśmy lekarza z Lublina, który operuje tego typu raka. Okazało się, że jedyną moją szansą na przeżycie jest tzw. HIPEC (Dootrzewnowa Chemioterapia Perfuzyjna w Hipertermii). Ów lekarz zgodził się na przeprowadzenie operacji jednak w trakcie operacji zdecydował się tylko na pozbycie się śluzu, który zebrał się na skutek raka, laparotomie i splenektomie. Stało się tak ponieważ nie można było uzyskać doszczętnej cytoredukcji, co uniemożliwiała przeprowadzenie HIPEC-a gdyż narażało by to zbyt bardzo moje życie. Lekarz oznajmił mi, że HIPEC-a będzie można zastosować, po regeneracji organizmu. Jednak po czasie przeznaczonym na odpoczynek okazało, się że ten lekarz nie chce podjąć się kolejnych prób, tej operacji. Aktualnie strasznie cierpię, nie mogę jeść, ciężko jest mi wykonywać wiele życiowych czynności gdyż towarzyszy im straszny ból, czasami nawet nie mogę spać. Dowiedziałem się, że operację tego typu wykonują w Gdańsku prywatnie, po konsultacji z lekarzem okazało się że jest dla mnie szansa jednak warunkiem przeprowadzenia operacji jest przyjęcie chemioterapii ale ze względu na to, że operacja jest kosztowna (koszt takiej operacji wraz z leczeniem to około 50 000 zł) chciałbym rozpocząć leczenie jednak nie mogę gdyż, niestety nie jestem w stanie pokryć kosztów operacji i zwracam się z prośbą o wsparcie.
Każda kwota jest dla mnie częścią nadziej, której ze względu na uciekający czas mam coraz mniej” – czytamy na profilu gwiazdy. 

Krzysztof Rutkowski walczy o życie

Koncert charytatywny

27 stycznia w Warszawie o godzinie 21 odbędzie się impreza charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Krzysztofa Rutkowskiego. Bilety kosztują 15 złotych. Więcej szczegółów możemy znaleźć na Facebooku  –  Walka z Rakiem Impreza charytatywna dla Tarzan Boy.

————————————————————————-

Źródło zdjęć: www.youtube.com i www.facebook.com/ Walka z Rakiem Impreza charytatywna dla Tarzan Boy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 More posts in Koncerty category
Recommended for you
Festiwal poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu
Festiwal poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu coraz bliżej! Jakie gwiazdy zaśpiewają?

Muzyk zmarł 22 maja 2017 roku w jednym z warszawskich szpitali w wyniku udaru mózgu....