Bastille wracają do Polski

Świetne wieści dla fanów Bastille. Mający w Polsce rzeszę sympatyków zespół Bastille 19 wystąpi 19 lutego w warszawskiej hali Torwar.

 

Kariera Bastille zaczęła się w 2010 roku od solowego projektu Dana Smitha, który potem do współpracy zaprosił Chrisa Wooda, Willa Farquarsona oraz Kyle’a Simmonsa. Ostatnie pięć lat było dla muzyków bardzo intensywnym czasem. Grupa zagrała razem ponad 500 koncertów na sześciu kontynentach, sprzedali 15 milionów singli oraz 6 milionów płyt na całym świecie. Zarówno „Bad Blood”, jak i kolejne wydawnictwo „Wild World”, dotarły na pierwsze miejsca list sprzedaży w wielu krajach. Bastille zgromadziło łącznie 3,3 miliarda streamów w serwisach cyfrowych. Formacja zdobyła także szereg prestiżowych wyróżnień, w tym nominacje do Grammy czy MTV Europe Awards. 

Nagrania do nowej płyty odbyły się w nowym studiu Bastille. Przed laty w tym samym budynku kręconono filmy pornograficzne. Teraz znajduje się tam siedziba założonej przez Dana Smitha wytwórni Best Laid Plans. Z powodu sesji nagraniowych na nową płytę, Bastille zostali w Londynie aż pięć miesięcy – był to najdłuższy czas spędzony przez muzyków w jednym miejscu od czasu wydania debiutanckiego albumu „Bad Blood”.

W tym roku Bastille pojawili się ponownie dzięki singlowi „Happier”, który nagrali z Marshmello.

Zespół ogłosił też trzeci studyjny album – dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, w maju natomiast pojawił się pierwszy singiel “Quarter Past Midnight”.

Zespół zagra 19 lutego na warszawskim Torwarze. Sprzedaż biletów startuje 5 października (piątek) o 10:00. 

Organizatorem koncertu będzie agencja Go Ahead.

for. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 More posts in Koncerty category
Recommended for you
Śląski Rap Festival 2019 – Spodek

14 grudnia w Katowicach odbyła się 16. już edycja Śląskiego Rap Festivalu. Tego dnia w...