Najlepsze filmy 2016

Najlepsze filmy w 2016 roku

Jakie były najlepsze filmy w 2016 roku? Bieżący rok nieubłaganie dobiega końca. W związku z tym przygotowaliśmy dla was listę najlepszych ekranizacji, które miały swoją premierę w 2016. Jak oceniacie tegoroczny dorobek kinematograficznym?

  1. BRIDGET JONES BABY

Trzecia część przygód wszystkim dobrze znanej Bridget Jones, w tym roku powiększyła się o zupełnie nowego bohatera. A nawet dwóch. Ten drugi, przez 9 miesięcy, fundował Bridget sporo kłopotów i nowych doświadczeń. Narobił zamieszania w jej życiu prywatnym, z którym, jak to Bridget, poradziła sobie znakomicie. Doroślejsza, ale wciąż z tym samym, wspaniałym poczuciem humoru.

  1. ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY

Zapewne jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Spin-off serii Gwiezdnych Wojen. Grupa śmiałków pod dowództwem Jyn Erso, córki kapitana Galena Erso, wyrusza w poszukiwaniu planów Imperialnej Gwiazdy Śmierci. Kapitan zostaje zwerbowany i po części zmuszony do pomocy przy budowie broni. Jego córka staje na czele grupy rebeliantów. Tylko ona może im pomóc w kradzieży planów i ocaleniu Imperium Galaktycznego.

  1. LAS SAMOBÓJCÓW

Jess, siostra bliźniaczka Sary gubi się w lesie Aokigahara. Według legendy, duchy zmarłych tam ludzi, nie mogą zaznać spokoju i wracają rozgniewane. Las stał się miejscem samobójców, przez co miejscowi uznali, że Jess celowo zeszła ze szlaku licząc na to, że nikt jej nie odnajdzie. Siostra ma jednak przeczucie, że ona żyje. Wyrusza, więc aby ją odnaleźć.

  1. JAK TO ROBIĄ SINGLE

Komedia opowiadająca historię kilku różnych osób wciąż poszukujących miłości. Główna bohaterka, Alice przeprowadza się do Nowego Jorku. Tam poznaje Robin, która uczy ją jak być singlem. Przy okazji Lucy, Tom, Meg oraz David również szukają swoich drugich połówek. To w końcu najlepszy czas w ich życiu. 

  1. OBECNOŚĆ 2

Druga część historii opartej na faktach z życia małżeństwa Warrenów. Tym razem po długich namowach Lorraine i Ed, wyjeżdżają do Londynu aby pomóc rodzinie nawiedzanej przez duchy. Samotna matka wraz z czwórką dzieci zwraca się z prośbą o wsparcie do kościoła po tym jak przedmioty w domu zaczynają samoistnie się poruszać a jedna z córek zaczyna słyszeć głosy. Mimo grożącego niebezpieczeństwa, Ed i Lorraine podejmują się próby wypędzenia złych duchów z domu przerażonej rodziny.  

  1. ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Kontynuacja przygód Alicji w Krainie Czarów. Tytułowa Alicja, która w poprzedniej części, w pogoni za królikiem, wpada do dziury i przenosi się do Krainy Czarów z dzieciństwa, ratuje mieszkańców przed złą Królową Kier. Tym razem, dostanie się tam za pomocą lustra. Mieszkańcy, a w szczególności Kapelusznik, znów potrzebują jej pomocy. Nieco starsza i doroślejsza Alicja będzie musiała zmierzyć się z czasem. Jej zadaniem będzie przywrócenie porządku w magicznej Krainie.

  1. ZWIERZOGRÓD

Kreskówka nie tylko dla dzieci. Bardzo dobrze ogląda się ją w rodzinnym gronie. Film animowany, w którym główny bohater – królik – dostaje wymarzoną pracę w policji. Jego wyobrażenia jednak znacząco różnią się od rzeczywistości. Sierżant Judy Hops chce za wszelką cenę udowodnić, że jest na właściwym miejscu (ponieważ jest pierwszym królikiem policjantem). Podczas wykonywania posterunku na swojej drodze spotyka chytrego lisa. Razem z nim wpada na trop pewnej sprawy i stara się rozwiązać tą kryminalną zagadkę. Pomimo małego wzrostu, królik będzie miał szansę dowieść swojej wartości.

  1. OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE

Osobliwe dzieci z sierocińca, którymi opiekuje się Pani Peregrine znajdują się w czasowej pętli. Mogą do niej wejść tylko osobliwe osoby. Abe, dziadek Jake’a, który zawsze opowiadał mu o dziwnym domu, umiera w nienaturalny sposób. Jake jedzie na wyspę, gdzie znajdował się sierociniec, aby odkryć prawdę o historiach usłyszanych w dzieciństwie. Przez całe swoje życie uważał się za normalnego chłopaka, jednak prawda okazuje się inna.

  1. DZIEWCZYNA Z POCIĄGU

Film opowiada historię kobiety, która z okna pociągu obserwowała pewne małżeństwo. Ma problemy z alkoholem i zaniki pamięci. Pewnego dnia wysiada na innej stacji niż zwykle. Tej w pobliżu, której mieszka jej były mąż z drugą żoną i małym dzieckiem. Tego samego dnia ginie kobieta, która opiekowała się ich maluszkiem. Była również tą samą osobą, którą Rachel obserwowała z okna pociągu. Kto zamordował Megan? Wszystko wskazuje na Rachel, która nawet nie pamięta, co się wtedy wydarzyło.

  1. ŚMIETANKA TOWARZYSKA

Młody chłopak wyrusza do Los Angeles, w poszukiwaniu pracy. Liczy na pomoc swojego wuja, który jest agentem gwiazd Hollywood. Dostaje u niego pracę i poznaje piękną Vonnie. Zakochuje się w niej. Niestety jej serce jest już zajęte. Czy młody Bobby będzie o nią walczyć? A może zajmie się pracą i zrobi karierę? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ