wisła

EKOspacer #nadWisłą

Szanuję, nie śmiecę, sprzątam!

Źródło: pixabay.com

Nie tak dawno, w Warszawie, miał miejsce EKOspacer z Paprodziadem – wokalistą zespołu Łąki Łan. Jego celem było wspólne sprzątać nabrzeża – wszystko w ramach akcji kampanii Dzielnicy Wisła, z hasłem „Urzeka mnie Wisła – szanuję, nie śmiecę, sprzątam”. Przemarsz ten zakończył występ na plaży Żoliborz, gdzie wystąpił między innymi Junior Stress.
Dzielnice nad Wisła to głównie ludzie. Naturalnie więc narodził się pomysł akcji – współpracy z Paprodziadem – Włodzimierzem Dembowskim, dla którego to miejsce jest szczególne. Tak samo jak ochrona środowiska. O czym świadczy numer, który powstał w maju tego roku – „Warstwa Plastiku”. Artysta razem z Vieniem, chce uświadomić ludzi, w kwestii zaśmiecania publicznej przestrzeni i problemów z tym związanych.
EKOspacer #nadWisłą miał zachęcić warszawiaków do sprzątania. Wszystko było w radosnym tonie, w towarzystwie muzyki. Spacer zaczął się przy pomniku Syrenki. Przemarsz nabrzeżem zakończy występ Paprodziada i jego gości – na plaży Żoliborz, w Boogaloo Beach Bar.
Ze speceru powstał meateriał video – mogliśmy go zobaczyć w oficjalnym teledysku piosenki Paprodziada, której prapremiera miała miejsce podczas EKOspaceru. Ten numer Włodzimierza Dembowskiego mówił o przyjaciołach Wisły, i o tym, jak istotne jest to abyśmy o nią dbali. W wydarzeniu wzięli udział edukatorzy Dzielnicy Wisła, a do zdobycia były eko-gadżety. 

Co nas przyciąga nad Wisłę?
Wiele atrakcji – w tym głownie relaks i zabawa – wodne sporty, czy ciekawostki turystyczne. Co sprzyja zostawianiu po siebie niechcianego bałaganu. Pustych butelek, siatek, czy niedopałków. Kodeks dobrych praktyk reklamuja również przedstawiciele świata rozrywki i kultury, do których należa między innymi: Holk, Solar, KAMP!, Mata, Smolasty, Lara Gessler, Olga Bołądź czy prof. Jerzy Bralczyk. Na fanpage’u Dzielnicy Wisła można sprawdzić kalendarium wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, ekologicznych, jak i sportowych, do czego oczywiście zachęcamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ