body issue life4style

Kostium kąpielowy stresującym elementem garderoby? Atlas Ciał

Pomoc w akceptacji siebie!

"Mierz się zamiast ważyć"

Fot: Pexels

Ewa Stepnowska oraz Adrianna Małyszko to założycielki marki Bodymaps. Postanowiły one ułatwić klientkom zakup tak stresującej części garderoby – kostiumów kąpielowych, online. Jako kobiety, doskonale wiedza, że niejednokrotnie ciężko jest nam sobie wyobrazić czy odpowiedni strój będzie pasował do naszej sylwetki, oraz jak w nim będziemy wyglądać. Wiadomo, że zdjęcia strojów prezentowane sa na na profesjonalnej modelce, w odpowiednim rozmiarze.

Atlas Ciał wyszedł temu na przeciw, tutaj wszystkie fotografie wykonane są na tle pluszowej kotary, znajdującej się w warszawskim butiku – Bodymaps, na ulicy Wiktorskiej. Ada oraz Ewa przyznają, że pomysł przewodnika po kobiecych kształtach kiełkował w nich już od dwóch lat. Miał to być ponadsezonowy przewodnik po strojach kąpielowych, ułatwiajacy zakupy online:

“Chciałyśmy stworzyć miejsce, gdzie dziewczyny mogą sprawdzić, jak konkretne stroje leżą na konkretnych sylwetkach, bez retuszu i wymyślnych póz. Ogłoszenie projektu bardzo nas emocjonowało, ale i stresowało. Namawiając dziewczyny do pozowania w kostiumach uznałyśmy, że żeby być autentyczne, pierwsze musimy zapozować same – stres był więc podwójny.” – wspominały początki swojej akcji, kiedy na swoim Instagramie wstawiły swoje pierwsze zdjęcia, zachęcając tym samym do przesyłania zgłoszeń.

“Styczność z rzeczywistością bez filtra dobrze robi na głowę i pomaga w akceptacji samego siebie (…)”

“Wątpliwości zostały szybko rozwiane – w ciągu kilku godzin otrzymałyśmy ponad sto zgłoszeń. Od tamtej pory dostajemy mnóstwo wiadomości i komentarzy, że taka akcja była potrzebna i że dziewczyny nie mogą się doczekać kolejnych bohaterek. Nie mogłyśmy sobie wymarzyć lepszego odzewu. Same z resztą wiemy, jak odświeżające może być oglądanie po prostu różnych ciał. Mamy to na co dzień – doradzamy w sklepie, pomagamy mierzyć i dobrać tak strój, żeby jak najlepiej czuć się w swojej skórze. W czasach Instagrama ludzie zapominają, jak wygląda normalne, piękne ciało. A styczność z rzeczywistością bez filtra dobrze robi na głowę i pomaga w akceptacji samego siebie.” Tłumaczą dziewczyny z Bodymaps.

Faktycznie, kostium kąpielowy to jeden z najbardziej stresujących elementów garderoby, jaki musimy kupić przed letnim sezonem. Szczególnie, że rok w rok, media przypominają kobietom o tak zwanym “beach body”. Ci z kolei prowadzi do nieustannej pogoni za sylwetka idealną. Niedowartościowane kobiety, które nie akceptują swojego ciała, niejednokrotnie wybierając strój, który ma na celu jak najwięcej zasłonić. A proces kupna takiego stroju staje się niezwykle stresujący. Atlas Ciał stał się sposobem na ułatwienie tego procesu.

Piękno nie jedno ma imię:
Obecnie kanon piękna to temat bardzo kontrowersyjny. Przez który kobiety popadają w paranoje – nic w sumie dziwnego, łatwo się pogubić pośród coraz nowszych trendów i porad.

“Piękno rozumiemy jako aurę radości wokół danej osoby, na którą składa się optymizm, satysfakcja ze swojego życia, wewnętrzny luz, a także pozytywna relacja z własnym ciałem. To piękno nie wyznaczane przez centymetry i kilogramy, ale stan umysłu” – powiedziały założycielki Atlasu Ciał. 

A my się z tym oczywiście zgadzamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

137 More posts in Dieta i Fitness category
Recommended for you
Cellulit – jak skutecznie się go pozbyć?

Mało kto wie, że z cellulitem zmaga się nawet 90% kobiet. Do walki z tym...