body issue life4style

Kostium kąpielowy stresującym elementem garderoby? Atlas Ciał

Pomoc w akceptacji siebie!

"Mierz się zamiast ważyć"

Fot: Pexels

Ewa Stepnowska oraz Adrianna Małyszko to założycielki marki Bodymaps. Postanowiły one ułatwić klientkom zakup tak stresującej części garderoby – kostiumów kąpielowych, online. Jako kobiety, doskonale wiedza, że niejednokrotnie ciężko jest nam sobie wyobrazić czy odpowiedni strój będzie pasował do naszej sylwetki, oraz jak w nim będziemy wyglądać. Wiadomo, że zdjęcia strojów prezentowane sa na na profesjonalnej modelce, w odpowiednim rozmiarze.

Atlas Ciał wyszedł temu na przeciw, tutaj wszystkie fotografie wykonane są na tle pluszowej kotary, znajdującej się w warszawskim butiku – Bodymaps, na ulicy Wiktorskiej. Ada oraz Ewa przyznają, że pomysł przewodnika po kobiecych kształtach kiełkował w nich już od dwóch lat. Miał to być ponadsezonowy przewodnik po strojach kąpielowych, ułatwiajacy zakupy online:

“Chciałyśmy stworzyć miejsce, gdzie dziewczyny mogą sprawdzić, jak konkretne stroje leżą na konkretnych sylwetkach, bez retuszu i wymyślnych póz. Ogłoszenie projektu bardzo nas emocjonowało, ale i stresowało. Namawiając dziewczyny do pozowania w kostiumach uznałyśmy, że żeby być autentyczne, pierwsze musimy zapozować same – stres był więc podwójny.” – wspominały początki swojej akcji, kiedy na swoim Instagramie wstawiły swoje pierwsze zdjęcia, zachęcając tym samym do przesyłania zgłoszeń.

“Styczność z rzeczywistością bez filtra dobrze robi na głowę i pomaga w akceptacji samego siebie (…)”

“Wątpliwości zostały szybko rozwiane – w ciągu kilku godzin otrzymałyśmy ponad sto zgłoszeń. Od tamtej pory dostajemy mnóstwo wiadomości i komentarzy, że taka akcja była potrzebna i że dziewczyny nie mogą się doczekać kolejnych bohaterek. Nie mogłyśmy sobie wymarzyć lepszego odzewu. Same z resztą wiemy, jak odświeżające może być oglądanie po prostu różnych ciał. Mamy to na co dzień – doradzamy w sklepie, pomagamy mierzyć i dobrać tak strój, żeby jak najlepiej czuć się w swojej skórze. W czasach Instagrama ludzie zapominają, jak wygląda normalne, piękne ciało. A styczność z rzeczywistością bez filtra dobrze robi na głowę i pomaga w akceptacji samego siebie.” Tłumaczą dziewczyny z Bodymaps.

Faktycznie, kostium kąpielowy to jeden z najbardziej stresujących elementów garderoby, jaki musimy kupić przed letnim sezonem. Szczególnie, że rok w rok, media przypominają kobietom o tak zwanym “beach body”. Ci z kolei prowadzi do nieustannej pogoni za sylwetka idealną. Niedowartościowane kobiety, które nie akceptują swojego ciała, niejednokrotnie wybierając strój, który ma na celu jak najwięcej zasłonić. A proces kupna takiego stroju staje się niezwykle stresujący. Atlas Ciał stał się sposobem na ułatwienie tego procesu.

Piękno nie jedno ma imię:
Obecnie kanon piękna to temat bardzo kontrowersyjny. Przez który kobiety popadają w paranoje – nic w sumie dziwnego, łatwo się pogubić pośród coraz nowszych trendów i porad.

“Piękno rozumiemy jako aurę radości wokół danej osoby, na którą składa się optymizm, satysfakcja ze swojego życia, wewnętrzny luz, a także pozytywna relacja z własnym ciałem. To piękno nie wyznaczane przez centymetry i kilogramy, ale stan umysłu” – powiedziały założycielki Atlasu Ciał. 

A my się z tym oczywiście zgadzamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

133 More posts in Dieta i Fitness category
Recommended for you
Agnieszka Sienkiewicz wróci do „Przyjaciółek”? Wiemy!
Czy Agnieszka Sienkiewicz gotuje dla swojej rodziny? Wiemy!

Agnieszka Sienkiewicz jest mamą dwójki dzieci. Gwiazda stara się łączyć życie zawodowe z rodzinnym. Szczególnie...