"Dzień Dziecka"

Dzień Dziecka — co podarować naszym kochanym maluchom

 

Jak przynajmniej w ten jeden dzień odciągnąć naszych ulubieńców od ekranu i nie robić tego za karę, ale pokazać im, że mogą się świetnie bawić również bez telefonu i tabletu? Przeczytajcie poradnik, który stworzyłam specjalnie z myślą o was

 

 

"Dzień Dziecka"
Fot. Pexels

 

Warsztaty produkowania pralin i czekolady

 

Każde dziecko uwielbia słodycze. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to przypomnij sobie, jak podjadałeś cukierki z babcinej szuflady albo jak cieszyłeś się na gwiazdkę. Zawsze chciałeś poznać tajemniczą recepturę ciasta oraz pomóc w go przygotować.

 

http://bit.ly/FabrykaCharliego

 

https://www.instagram.com/p/Bg14st9gkJl/?taken-by=fabrykacharliego

 

 

Musisz uwierzyć mi na słowo, że choć czasy się zmieniają, dzieciakom sprawia to taką samą frajdę. „Fabryka Charliego” oferuje godzinne warsztaty, podczas których twoja pociecha odkryje tajniki produkcji pralin i czekolady. To tylko 39 złotych, a przyniesie odpowiedzi na wszystkie pytania, które kłębią się od lat w głowie małego odkrywcy.

 

Park Wodny

 

W większości miast możemy korzystać z usług parków wodnych. Jestem niemalże pewna, że każdy z nich przygotował specjalną ofertę z okazji Dnia Dziecka. Na twojego szkraba czekają niesamowite atrakcje takie jak zjeżdżalnia, wyspa skarbów, ściana wspinaczkowa czy kolorowy brodzik.

 

 

"Dzień Dziecka w Parku wodnym"
Fot. Pexels

 

Dorośli mogą ten czas spędzić w jacuzzi. Jeśli maluch połknie bakcyla, może zechce zapisać się na basen lub inne zajęcia, które znajdują się w ofercie parku. Coraz więcej dzieci cierpi teraz na nadwagę, gdyż mają zbyt mało ruchu. Może, zamiast kupować im kolejny telefon czy grę warto skierować ich uwagę na coś innego? Przed komputerem jeszcze nasiedzą się w pracy, a na razie niech korzystają z dziecięcej beztroski do woli.

 

 

https://www.instagram.com/p/BQ-a2vnDUFh/?taken-at=2615850

 

 

Park Trampolin

 

Nie ma nic wspanialszego niż skakanie. Wtedy wytwarza się podobna ilość endorfin jak po zjedzeniu czekolady. Skacząc, twoje dziecko może przez moment poczuć, że lata. Parki trampolin są teraz wszędzie. Kiedy zabierzesz tam swoje dziecko, na pewno zobaczysz szeroki uśmiech na jego twarzy. Nawet ty możesz na chwilę cofnąć się o dwadzieścia lat i poskakać razem z nim.

 

http://bit.ly/ParkGoJump

 

 

https://www.instagram.com/p/BensSd_nHP3/?taken-by=gojump_krakow

 

 

Czeka was nie lada frajda. Możecie zamknąć się w dmuchanej kuli, utopić w basenie piłeczek lub skakać, skakać i jeszcze raz skakać aż zabraknie wam tchu.

 

Centrum Nauki Kopernik

 

Możesz wykorzystać Dzień Dziecka, aby zaszczepić w twoim maluchu pasję do nauki. W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest specjalna oferta dla dzieci w różnym wieku, począwszy od trzy latków i skończywszy na dwunastolatkach. Nawet dorośli z pewnością znajdą tam coś dla siebie.

 

"Dzień Dziecka"
Fot. Pexels

 

Najmłodsi mogą skorzystać z galerii Bzzz, a Planetarium Niebo Kopernika przygotowało specjalnie dla nich film pod tytułem „Pod jednym niebem” oraz „Zając Franek i gwiezdna przygoda”. Na starszaków czekają zajęcia w laboratorium, Majsternia oraz Planetarium, oferujące interaktywne pokazy oraz filmy w 3D.

 

 

https://www.instagram.com/p/BWufLKSg5SO/?taken-by=cnkopernik

 

 

Jeśli zdecydujesz się na ten prezent, warto pomyśleć o bilecie już teraz, gdyż Centrum Kopernika od lat cieszy się sporą popularnością i może zabraknąć wolnych miejsc. Dlatego nie odkładaj prezentu na ostatnią chwilę.

 

Wypad do ZOO

 

Wizyta w zoo każdemu dziecku przyniesie radość. Możesz skorzystać z oferty miejscowego lub wybrać się do najbardziej popularnego we Wrocławiu. Przy okazji twoja pociecha zwiedzi nowe miasto i będzie zmuszona oderwać się od komputera na dłuższy czas.

 

https://www.instagram.com/p/BgZM0IOhPJw/?taken-by=zoowroclaw

 

Masz szansę nauczyć dziecko wrażliwości oraz wytłumaczyć jak powinno się zachowywać w stosunku do zwierząt, to znaczy zrezygnować z ich dokarmiania oraz zachować ciszę. Nawet najciekawsza książka przyrodnicza nie pobudzi ich ciekawości w takim stopniu jak żywy kontakt z naturą.

 

https://www.instagram.com/p/BeSUbirgeGp/?taken-by=zoowroclaw

 

Potem możecie wybrać się na lody lub do kina. Jeśli jesteś zabiegany, wykorzystaj dłuższy weekend w czerwcu właśnie po to, żeby aktywnie spędzić go z najbliższymi. W końcu dzieci biorą z nas przykład. Jeśli chcesz odciągnąć je od komputera, może sam powinieneś od czasu do czasu wziąć wolne od swojego biurka i wyjechać.

 

Kup mu psa

 

Skoro pierwszy kontakt ze zwierzakiem macie już za sobą to może czas pomyśleć o adoptowaniu jakiegoś podopiecznego ze schroniska. Najlepszy czas, żeby twój maluch nauczył się odpowiedzialności.

 

"Kup zwierzaka"
Fot. Pexels

 

Poza tym psa trzeba wyprowadzać na spacer, karmić go. To na pewno sprawi, że twój szkrab będzie musiał wyjść na zewnątrz, choćby po to, żeby się z nim pobawić. Jeżeli nie schowa butów do szafki, szczeniak może je pogryźć, także poza troską o innych twoje dziecko będzie się też musiało nauczyć samo o siebie zadbać. To może być lekcja, której nie da mu żadna szkoła ani nawet najlepsze korepetycje.

 

Escape room

 

W ostatnim czasie Escape roomy cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. To wcale nie jest niebezpieczna gra, ale coś, co może nauczyć twoje dziecko jak poradzić sobie w trudnej sytuacji. Twój maluch znajdzie się zamknięty w pokoju wraz z grupą innych ludzi i będzie musiał użyć kreatywności, aby się z niego wydostać.

 

https://www.instagram.com/p/BALPJ0bpmKx/?taken-at=409111459

 

Nawet jeżeli jesteś nadopiekuńczym rodzicem, musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie przeżyjesz życia za twoje ukochane dziecko, dlatego musi się uczyć na własnych błędach. Ponadto nie zostawiasz go samego, bo będzie wraz z grupą swoich równików oraz z animatorem, czuwającym nad jego bezpieczeństwem. To dość droga rzecz, ale zawsze warto inwestować w to, aby nasze dziecko było samodzielne w przyszłości.

 

Warsztaty malowania

 

Jeśli twoje dziecko jest niespełnionym artystą, zapisz go na warsztaty plastyczne. Tam będzie mogło wykorzystać swoją kreatywność.

 

"Warsztaty malowania"
Fot. Pexels

 

Kto wie? Może spodoba mu się coś takiego na dłuższą metę i będziesz mógł pomyśleć o zapisaniu go na jakieś zajęcia dodatkowe. Rozwijanie lewej półkuli mózgu zaowocuje lepszymi wynikami z matematyki, a sztuka uczy niebanalnych rozwiązań oraz rozwija w dziecku indywidualizm. Może nie będzie od razu drugim Wyspiańskim, ale obudzi się w nim wrażliwość na piękno.

 

"Warsztaty malarskie"
Fot. Pexels

 

Zabierz malucha na biwak

 

Nic tak bardzo nie kojarzy się z dzieciństwem, jak biwak. Nie możesz wciąż mówić swojemu dziecku: „Kiedyś to nie było komputerów i więcej czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu”. Jeśli nie zaszczepisz w nim miłości do przygód i nie pokażesz mu tego, co kochasz, nie możesz oczekiwać, że odwzajemni twoją pasję.

 

"Dzień Dziecka"
Fot. Pexels

 

Zróbcie kanapki, weźcie ze sobą jakieś smakołyki, gitarę, śpiewnik i pokaż mu swój sposób na spędzanie wolnego czasu. Jestem pewna, że następnego dnia twój maluch pochwali się kolegom i w przyszłości razem coś zorganizują. Zobaczysz, że żadna gra nie zrobi na nim takiego wrażenia jak pieczone kiełbaski, śpiew i wygłupy.

 

"Dzień Dziecka"
Fot. Pexels

 

 

Kup mu cokolwiek, co sprawi, że zacznie się ruszać

 

Jeśli ciągle kupujesz swojemu dziecku coraz nowsze sprzęty elektroniczne, nie powinieneś się dziwić, że się tym interesuje. A co jeśli tym razem zaproponujesz mu sport? Aktywny wypoczynek zawsze wygra z komputerem, o ile odłożysz swoją pracę na potem i spędzisz z nim trochę czasu.

 

"Dzień Dziecka"'
Fot. Pexels

 

Kup mu na Dzień Dziecka hulajnogę, fiszkę lub rolki. To sprawi, że zacznie aktywniej spędzać czas. Jeśli spodoba mu się sport, możesz pomyśleć o karnecie na basen lub zapisać go na sztuki walki. To sprawi, że nie będzie miał tak dużo czasu na komputer i pozna nowy sposób na nudę.

 

Weź go na ściankę wspinaczkową

 

Czasem wydaje ci się, że twoje dziecko posiada nieograniczone pokłady energii? Uwierz mi, to nie jest powód do zmartwień. Zabierz go na wycieczkę w góry lub na ściankę wspinaczkową.

 

https://www.instagram.com/p/3V7Z8NxRnM/?taken-at=463075643

 

Tam nie tylko będzie mógł ją spożytkować, ale popracuje nad  koncentracją oraz sprawdzi, czy adrenalina go stresuje, czy raczej dodaje motywacji. Będzie miał możliwość się spocić oraz wykazać się sprytem. Dostanie również lekcję cierpliwości, bo żeby dostać się na szczyt, najpierw trzeba opracować własną koncepcję oraz zacząć od niższych szczebli, żeby na koniec zmierzyć się z najtrudniejszym zadaniem.

 

Zaproponuj mu Eurobiznes lub Cashflow

 

Jeśli twoja pociecha jest zawodowym graczem, możesz wykorzystać jej potencjał, który ciągle gasisz, odciągając ją od komputera. Zawsze możesz pokazać dziecku gry planszowe, które poza zabawą mają charakter edukacyjny. W szkole, twój szkrab uczy się jak zostać dobrym pracownikiem, ale nikt nie da mu solidnej edukacji finansowej, której będzie potrzebował w życiu, nawet bardziej niż znajomości języków obcych.

 

"Dzień Dziecka"
Fot. Pexels

 

Cashflow to gra planszowa wymyślona przez Roberta Kiyosaki, która uczy graczy jak inwestować oraz zarabiać pieniądze. Jeśli nie jesteś pewien, czy twój maluch będzie nią zainteresowany, możesz najpierw wypróbować prostszy i tańszy Eurobiznes. Czasem wystarczy w dziecku zaszczepić małą iskierkę, aby zachęcić go do zdobywania wiedzy z dziedziny, której nie zna.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ