Niezbędnik imprezowiczki

bag tekst life4styleZawartość kobiecej torebki, a raczej umiejętność pomieszczenia w niej wszystkich przedmiotów jest wielką nieodkrytą tajemnicą. Znajdziemy tam każdą rzecz, która w danym momencie może się przydać. Złamany paznokieć? Spokojnie, gdzieś miałam pilnik. Adres do cioci z Nowego Jorku? Mam zapisany w notatniku. Nagła awaria kranu? Poczekaj, wygrzebię klucz francuski… Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy musimy ograniczyć zawartość torebki, kiedy idziemy na imprezę. Wiadomo, że w kopertówce wszystkie gadżety się nie zmieszczą. Przedstawiamy Wam więc listę przedmiotów niezbędnych, bez których na imprezę ani rusz!

Telefon – bez telefonu, jak bez ręki, a więc i na imprezie nie może go zabraknąć. Bardzo prawdopodobne, że trzeba będzie zadzwonić po taksówkę, albo po koleżankę, która gdzieś w tłumie zagubiła się z nowopoznanym przystojniakiem. Telefon w kryzysowych sytuacjach może uratować nam życie (nawet dosłownie), dlatego warto zawsze mieć go przy sobie. A i sweet focie w lustrze będzie czym zrobić.

Gotówka – pieniądze, jak telefon – mogą uratować życie. Warto mieć przy sobie zapasowe drobne, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Może trzeba będzie zapłacić za taksówkę koleżanki, która w stanie upojenia alkoholowego nie pamięta, w której kieszeni ma pieniądze albo impreza lekko się przedłuży i trzeba będzie zjeść śniadanie na mieście. Zawsze miej przy sobie drobne na czarną godzinę.

Chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane i inne produkty higieny osobistej – do usunięcia śladów rozmazanej szminki, czy utarcia łez przyjaciółki. Chusteczki przydadzą się zawsze. Jeśli nie nam, to na pewno komuś innemu. Pytanie Masz chusteczkę? jest nieuniknione. Podobnie jest z tamponami. Nawet jeśli nie spodziewasz się miesiączki, warto mieć przy sobie przynajmniej jedną sztukę. A nuż uratujesz nieznajomą w damskiej toalecie?

Gumy do żucia – niezbędne przy napojach procentowych i piwnych przekąskach. Alternatywą dla miętówek jest szczoteczka z pastą do zębów, ale w imprezowych warunkach nie zawsze się sprawdzają. Mocno miętowe gumy do żucia to najlepsze rozwiązanie, w mig pozbędą się nieświeżego oddechu.

Kosmetyki – puder w kamieniu i ulubiona szminka powinny wystarczyć, ale jeśli szykuje się dłuższa impreza, a Twoja torebka jest dość pojemna, dołóż jeszcze bibułki matujące, mini lakier do włosów i bezbarwny lakier do paznokci. W każdej chwili będziesz mogła przywrócić pierwotną wersję swojego makijażu, a lakier do paznokci zatrzyma oczko w rajstopach.

Lusterko – zazwyczaj na imprezach jakieś lustro się znajdzie, a jeśli nie to ratuje nas odbicie w telefonie, sklepowej wystawie czy srebrnym wazonie. Czasami jednak sytuacja wymaga natychmiastowego i dokładnego przeglądu, czy coś nie utknęło między zębami – wtedy ratunkiem jest jedynie małe lusterko. Domyślni projektanci coraz częściej wbudowują maleńskie zwierciadełka w klapy torebek – mądrze!

Pilniczek – paznokcie lubią zadrzeć się w najmniej odpowiednim momencie, a przy okazji zaczepiają o rajstopy, sukienkę… Najmniejsze wersje pilników są wielkości najmniejszego palca kobiecej dłoni, a do tego nic nie ważą. Ponadto mają o wiele więcej zastosowań, niż może się wydawać…

Tabletki – niespodziewany ból brzucha czy głowy może dopaść nas wszędzie, ale jedna mała tabletka szybko się go pozbędzie. Należy jednak pamiętać, aby nie mieszać leków z alkoholem.

Dokument tożsamości – nie życzymy nikomu problemów z policją, ale każdy z nas z doświadczenia wie, że nawet bez powodu udowodnienie władzom swojej tożsamości może okazać się konieczne. W nagłych (głównie nieprzyjemnych) wypadkach dowód, czy legitymacja studencka to podstawa.

Grzebień – potargane włosy nie wyglądają dobrze, ale mały, leciutki grzebień szybko się z tym problemem upora. Warto mieć przy sobie swój mały przyrząd do rozczesywania, bo pożyczanie go od innych może się skończyć nieprzyjemnymi dolegliwościami skórnymi.

Długopis – w czasie imprezy o autograf prawdopodobnie nikt Cię nie poprosi, ale mimo wszystko warto mieć przy sobie długopis. Może zechcesz zostawić kelnerowi wiadomość na serwetce?

Inne niezbędne na imprezie przedmioty, najczęściej wymieniane przez kobiety to: zapasowe rajstopy, mgiełka do ciała, żel dezynfekujący, igła z nitką, pojemnik na szkła kontaktowe, żelowe wkładki do butów, pachnąca mgiełka do ciała, buty na zmianę…

Czy zamiast kopertówki nie lepiej byłoby spakować się w walizkę na kółkach?

Anna Kukiełka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ