„Delfiny powinny być wolne” – TripAdvisor nie chce sprzedawać biletów na morskie atrakcje

TripAdvisor nie chce sprzedawać biletów związanych z eventami i atrakcjami z udziałem wielorybów, delfinów oraz morświnów. Największa turystyczna platforma na świecie, w ten sposób chce się przyczynić do ochrony tych morskich gatunków, jak i ukrócić męki tych zwierząt.
 

Ostatnio właściciele turystycznej platformy – TripAdvisor informowali, że jego portal nie będzie sprzedawać biletów, związanych z atrakcjami, które przyczyniają się do zniewolenia następnych pokoleń waleni – w tym delfinów, morświnów, czy wielorybów. Decyzja podjęta została po konsultacji z ekspertami, między innymi zoologami, oceanologami, czy konserwatorami przyrody. Argumenty naukowców, czy właścicieli parków były na tyle mocne, że platforma zdecydowała się na zaprzestanie wsparcia dla atrakcji turystycznych, w których wykorzystywane są walenie.

Wolność dla delfinów:

„Obszerne dowody przedstawione nam przez ekspertów były przekonujące. Wieloryby i delfiny nie rozwijają się w niewoli i mamy nadzieję doczekać przyszłości, w której będą żyć tak, jak powinny – na wolności.” Komentował Dermot Halpin – prezydent TripAdvisor ds. doświadczeń i wynajmu. 

„Ta decyzja to jasny przekaz dla innych platform turystycznych, mówiący że musimy raz na zawsze zerwać z przemysłem okrucieństwa. Razem możemy doprowadzić do tego, że ta generacja delfinów więzionych w celach rozrywkowych będzie ostatnią.” Skomentował natomiast Nick Stewart, z organizacji World Animal Protection.

Decyzja zakazu sprzedaży biletów na atrakcje związane ze zniewoleniem delfinów, jest kontynuacją polityki, którą rozpoczął TripAdvisor w 2016 roku. Teraz na TripAdvisorze, jak i w podległym mu Viatorze, nie kupimy już biletów na eventy, gdzie spragnieni atrakcji turyści wchodzą w jakikolwiek kontakt z dzikimi zwierzętami – do tej kategorii należy także między innymi jazda na słoniach, albo głaskanie oswojonych tygrysów.

Brawo za decyzje!

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ