Obraz ze słonecznikami: dekoracja w wielkim stylu

Nie trzeba być znawcą, ani miłośnikiem sztuki by znać jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie, czyli „Słoneczniki” Vincenta van Gogha. To przepiękne dzieło sztuki, które pomimo upływu lat cieszy się niesłabnącą popularnością o czym mogą zaświadczyć liczne reprodukcje w postaci kubków, plakatów czy notesów. Żółte, energetyczne kwiaty to także świetny akcent dekoracyjny, który sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Vincent van Gogh – obrazy z górnej półki

Dzieła mistrza ekspresjonizmu, Vincenta van Gogha, osiągają na aukcjach sztuki zawrotne ceny, które dla większości z nas są trudne do wyobrażenia. Dziesiątki milionów dolarów to wydatek, na który mogą sobie pozwolić tylko najbogatsze osoby na świecie. Nie oznacza to jednak, że przepiękne arcydzieła możemy podziwiać tylko z muzeach bądź w Internecie. Jeśli naszym marzeniem są obrazy na płótnie holenderskiego malarza, to nic nie stoi na przeszkodzie by zawisły w naszym wnętrzu i to bez wydawania oszczędności całego życia. Rozwiązaniem są doskonałej jakości reprodukcje, które pozwolą nam się cieszyć dziełami ulubionego mistrza. W przeciwieństwie do plakatów, drukowane na płótnie obrazy słoneczniki oprawione w ozdobną ramę, do złudzenia będą przypominać oryginalne arcydzieło.

Nie tylko van Gogh: obrazy inspirowane mistrzem

Obrazy słoneczniki nie muszą być jednak wierną kopią dzieł holenderskiego artysty. Żółte kwiaty o charakterystycznych czarnych środkach mogą przedstawiać artystyczną fotografię, minimalistyczną grafikę, powtarzający się deseń lub martwą naturę w typie XVIII-wiecznego malarstwa. Tym, co w świecie sztuki jest wyjątkowe to to, że ten sam motyw może być ukazany w zupełnie inny, zaskakujący sposób, odnosząc się tylko umownie do swojego pierwowzoru. Niezależnie więc od tego, w jakim stylu urządziłeś swoje wnętrze, obrazy na płótnie ze słonecznikami będą zawsze strzałem w dziesiątkę.

https://redro.pl/obrazy/tematy/kwiaty/sloneczniki/

Rozkwitnij w swoim salonie

Obrazy z motywem słoneczników sprawdzą się doskonale zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnie urządzonym salonie. Wybierając odpowiedni wzór sprawimy, że wnętrze nabierze charakteru, a nie wyróżniający się niczym szczególnym pokój, zamieni się w eleganckie wnętrze. Świetnym rozwiązaniem są przedstawienia imitujące malarstwo olejne. Takie obrazy słoneczniki znakomicie uzupełnią salon, w którym dominują zabytkowe meble i eleganckie ozdoby z antykwariatu. W nowoczesnej aranżacji o wiele lepiej będą się prezentować minimalistyczne wzory w formie prostych grafik. Choć słoneczniki kochamy ze względu na ich intensywnie żółty kolor, pięknie będą także wyglądać w formie czarno-białego przedstawienia lub szkicu. Takie rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę zwłaszcza, gdy aranżujemy salon pełen kolorów i zależy nam na stonowanej ozdobie.

Im więcej, tym lepiej, czyli postaw na tryptyk

Obrazy na płótnie będą się znakomicie prezentować, gdy odpowiednio je wyeksponujemy. W przypadku kameralnego wnętrza wystarczy tylko jedno przedstawienie zawieszone na ścianie. Jeśli jednak dysponujesz przestronnym salonem, przedpokojem czy sypialnią, puść wodze swojej fantazji i zdecyduj się na niezwykle ozdobny tryptyk. Dzieła składające się z trzech elementów były popularne już w czasach średniowiecznych i cieszą się uznaniem również dzisiaj. Jeśli więc zależy Ci na spektakularnej dekoracji wnętrza, wybierz trzy obrazy. Słoneczniki mogą nawiązywać do dzieła van Gogha, ale nie muszą. W szerokiej ofercie wzorów znajdziesz kompozycje przedstawiające malownicze pola usiane aż po horyzont kwiatami, pojedyncze rośliny wyeksponowane na ozdobnym tle lub makrofotografie, które ze szczegółami przedstawiają każdy, najdrobniejszy nawet detal słonecznika. Wybór konkretnego wzoru zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2909 More posts in Newsy category
Recommended for you
Littlemooonster96 odpadła z "Tańca z gwiazdami"
Littlemooonster96 odpadła z “Tańca z gwiazdami”. Blogerka przerywa milczenie!

Angelika Mucha, czyli blogerka Littlemooonster96, w miniony piątek odpadła z "Tańca z gwiazdami". Dziewczyna bardzo przeżyła ostatni...