Aplikacje, których nie znasz, a mogą okazać się przydatne

Kto dzisiaj nie ułatwia sobie życia różnego rodzaju aplikacjami i programami? Każdy z nas ma swoje ulubione mobilne apki, zainstalowane na smarfonach. Ale czy na pewno nie ominąłeś jakiejś istotnej, nieoczywistej aplikacji? Sam się przekonaj!
 

Facebook, Instagram, Messenger, Twitter, Netflix… i wiele, wiele innych. Naprawdę ciężko byłoby się doliczyć. To aplikacje znane, lubiane i powszechnie używane – sama każdą z nich mam na swoim smartfonie. Co więcej, przyznam się wam, że przez ciągłe testowanie i ściąganie nowych aplikacji moja pamięć cierpi – a mianowicie – nieustannie jest jej za mało – nawet jak na dodatkowe karty pamięci. Nic w sumie dziwnego, aplikacje pomagają nam w nabyciu rzeczowych informacji i po prostu – ułatwiają, ca czasem nawet porządkują nasze życie – przynajmniej to wirtualne. Przejrzałam sieć w poszukiwaniu innych, przydatnych mobilnych apek. Tą nabytą wiedzą chcę się z wami podzielić. Może któraś z aplikacji będzie dla kogoś przydatna! 

1.Spotify:

Co prawda wątpię, by ktoś jeszcze nie znał Spotify. Natomiast na pewno jest to aplikacja, która zasługuję na wspomnienie o niej. Chyba każdy z nas pamięta problem  YouTube na telefonie – pomimo ściągniętej aplikacji, muzyki nie dało się słuchać w tle, jednocześnie wykonując inne czynności na naszym telefonie. A muzyki przecież słucha każdy! Muzycznym faworytem absolutnie jest Spotify, dzięki któremu w każdej chwili mamy dostęp zarówno do soich ulubionych, jak i najnowszych albumów – z całego świata. Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie podróż bez towarzystwa Spotify? Zarówno tej na drugi koniec świata, jak i tej do pracy! PS. Podobną aplikacją jest Tidal – ja jednak zostaje przy sprawdzonym Spotify, który nigdy mnie na zawiódł.

2. 1Password:

Uwaga, uwaga! Przedstawiam państwu aplikacje dla wszystkich zapominalskich! To aplikacja wręcz stworzona dla mnie. Dlaczego? Gromadzi ona hasła! Możemy jej używać na platformach takich jak – Windows, Mac OS X czy iOS. Aplikacja pomoże nam także w wygenerowaniu silnego hasła, a następnie zapamiętania go w aplikacji. Sami przyznajcie – przecież mamy inne, ważniejsze rzeczy, którymi musimy zaprzątać sobie głowę. Myślę, że z 1Password nasze życie może stać się prostsze, a dane bezpieczniejsze.

3. Feedly:

Feedly jest przydatną aplikacją dla osób, które lubią wiedzieć co się dzieje, natomiast już niekoniecznie lubią natłok newsów i informacji na facebookowym czy twitterowym feed’zie. Dzięki tej aplikacji możemy na bieżąco dostawać artykuły, pochodzące ze swoich ulubionych portali. Jednak Feedly segreguje dla nas treści, dzieląc je na konkretne listy – według zainteresowań. Aplikacja posiada także opcję idealną dla mnie – zapisywanie tekstów do przeczytania na później. Dzięki apce możemy śledzić autorów, których publikacje nie wychodzą systematycznie. Ja ściągam, a Ty?

4. RainViewer:

Kto nie lubi śledzić pogody, która lubi zaskakiwać? RainViewer w czasie rzeczywistym śledzi chmury deszczowe oraz fronty burzowe, co pozwala nam przewidzieć, czy wziąć ze sobą kurtkę i parasol. Dzięki skali koloru wiemy, czy chmura, która zbliża się do nas, przyniesie lekki deszczyk, czy morzę burzę z gradem. Aplikacja wysyła także ostrzegawcze alarmy. Dzięki niej możemy także sprawdzić w którym kierunku zmierzają ciężkie chmury, i czy deszcz przejdzie bokiem.

5.Headspace:

Headspace jest aplikacją, która skupia się na oderwaniu od bodźców. Aplikacja pozwoli na skupienie się oraz medytację. Wszystko za sprawą głosu trenera, który prowadzi nasz treningi. Ponadto ma za zadanie uwolnić zbędne emocje. Aplikacja stworzona jest przez ludzi z odpowiednim doświadczeniem, w związku z czym mądrze prezentuje temat. Aplikacja oferuje także narysowane, mądre animacje i tak zwane sleepcasty – dźwiękowe historyjki, zaprojektowane specjalnie po to, by ułatwić nam zasypianie. Aplikacja ma za zadanie relaksację i znalezienie równowagi w życiu. To idealna apka dla zabieganych i zestresowanych osób.

6.MotoSave:

MotoSave, jest ratunkową aplikacją dla motocyklistów. Aplikacje stworzył Polak – Grzegorz Małopolski. Aplikacja nadaje się także do jazdy na rowerze, biegania, czy na leśną wycieczkę. Aplikacji przydatna jest także dla osób, które pracują w miejscach wyludnionych miejscach, w których może im grozić wypadek. Ponieważ aplikacja automatycznie wzywa pomoc, w razie takiej potrzeby – gdy osoba jest unieruchomiona bądź nieprzytomna. Jeżeli użytkownik nie reaguje, nie wyłączając ustawionego alarmu, po pewnym czasie aplikacja sama wysyła ratunkowego SMS-a, do wcześniej wskazanej przez nas osoby. Dzięki lokalizacji linku, która jest podana w SMS-ie, dana osoba jest w stanie zweryfikować, gdzie znajduje się osoba, będąca w niebezpieczeństwie.

7. Ampere:

Ampere jest aplikacją, przydatną dla ludzi, którzy żyją w biegu, oraz aktywnie używają swoich smartfonów. Ampere to aplikacja pozwalająca na dokładne zbadanie kondycji baterii w naszym telefonie, a także natężenia prądu, jakie dostaje się do telefonu podczas ładowania. Jeśli wskaźniki będą słabe, będzie to informacja, że może warto wybrać się na zakupy. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ