vega polityka

Andrzej Grabowski: Ociepliłem postać Jarosława Kaczyńskiego

“Ociepliłem postać Jarosława Kaczyńskiego” – mówi w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej” Andrzej Grabowski, nawiązując do swojej roli w filmie “Polityka” Patryka Vegi.

Andrzej Grabowski udzielił wywiadu Renacie Radłowskiej, dziennikarce i autorce książki “Nowohucka telenowela”, w którym opowiada m.in. o swojej roli w “Polityce” Patryka Vegi. Jak relacjonuje w wywiadzie Grabowski, zasadniczym warunkiem przyjęcia przez niego propozycji udziału w filmie było to, by produkcja nie była za bardzo komediowa.

“Obiecał, że nie kabaret, że zagram postać ciekawą. I ja ją ociepliłem, no tak już mam – prezes głaszcze kota, wspomina puszczanie kaczek z bratem” – komentuje Grabowski.

Andrzej Grabowski: Po roli u Vegi odwołano mój występ

W rozmowie pojawia się wątek ostatnich marszów równości i ONR-u. Grabowski podkreśla, że szanuje walkę o prawa mniejszości seksualnych, ale nie podoba mu się “mieszanie symboli”, które prowadzi do skrajności i zaogniania konfliktu.

“Nie zgadzam się na takie słowa w przestrzeni publicznej, jak “dorżnąć watahę” – nie zgadzam się na bluzgi Krystyny Pawłowicz” – komentuje aktor.

“Polityka” Patryka Vegi. Obsada. Kto zagra polskich polityków?

W nowym filmie Patryka Vegi wystąpią: Andrzej Grabowski jako Jarosław Kaczyński; Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz; Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki; Zbigniew Zamachowski jako Tadeusz Rydzyk, Janusz Chabior jako były minister obrony Antoni Macierewicz, Antoni Królikowski jako były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, a także Ewa Kasprzyk jako była premier polskiego rządu Beata Szydło.

“Polityka” Patryka Vegi: oficjalny trailer i data premiery

Andrzej Grabowski jurorem w telewizyjnym show

Andrzeja Grabowskiego cały czas można oglądać na ekranie i w teatrze. Jest jurorem w telewizyjnym show “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Telewizja Polsat emituje kolejne sezony “Świata według Kiepskich”, a w grudniu ubiegłego roku swoją premierę miał film “Plagi Breslau” Patryka Vegi z udziałem Grabowskiego.

Andrzej Grabowski występuje na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego, z którym jest związany od lat. Gra w spektaklach “Chory z urojenia” oraz “Kariera Artura Ui”. Od środy, 4 września 2019 do kin trafi głośna “Polityka” Patryka Vegi, w której Grabowski wciela się w postać kreowaną na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz również:

Poseł PiS chce usunąć z podręczników “przed naszą erą” i “w naszej erze”

Źródło: onet / Fot. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5140 More posts in Newsy category
Recommended for you
Finalista "Mam talent" walczy z rakiem! Tomasz Kabis prosi o wsparcie
Zmarł uczestnik “Mam Talent”. Miał tylko 30 lat

Tomasz Kabis, Finalista 6. edycji programu “Mam talent”, walczył przez rok o życie. 30-letni iluzjonista...