vega polityka

Andrzej Grabowski: Ociepliłem postać Jarosława Kaczyńskiego

“Ociepliłem postać Jarosława Kaczyńskiego” – mówi w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej” Andrzej Grabowski, nawiązując do swojej roli w filmie “Polityka” Patryka Vegi.

Andrzej Grabowski udzielił wywiadu Renacie Radłowskiej, dziennikarce i autorce książki “Nowohucka telenowela”, w którym opowiada m.in. o swojej roli w “Polityce” Patryka Vegi. Jak relacjonuje w wywiadzie Grabowski, zasadniczym warunkiem przyjęcia przez niego propozycji udziału w filmie było to, by produkcja nie była za bardzo komediowa.

“Obiecał, że nie kabaret, że zagram postać ciekawą. I ja ją ociepliłem, no tak już mam – prezes głaszcze kota, wspomina puszczanie kaczek z bratem” – komentuje Grabowski.

Andrzej Grabowski: Po roli u Vegi odwołano mój występ

W rozmowie pojawia się wątek ostatnich marszów równości i ONR-u. Grabowski podkreśla, że szanuje walkę o prawa mniejszości seksualnych, ale nie podoba mu się “mieszanie symboli”, które prowadzi do skrajności i zaogniania konfliktu.

“Nie zgadzam się na takie słowa w przestrzeni publicznej, jak “dorżnąć watahę” – nie zgadzam się na bluzgi Krystyny Pawłowicz” – komentuje aktor.

“Polityka” Patryka Vegi. Obsada. Kto zagra polskich polityków?

W nowym filmie Patryka Vegi wystąpią: Andrzej Grabowski jako Jarosław Kaczyński; Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz; Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki; Zbigniew Zamachowski jako Tadeusz Rydzyk, Janusz Chabior jako były minister obrony Antoni Macierewicz, Antoni Królikowski jako były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, a także Ewa Kasprzyk jako była premier polskiego rządu Beata Szydło.

“Polityka” Patryka Vegi: oficjalny trailer i data premiery

Andrzej Grabowski jurorem w telewizyjnym show

Andrzeja Grabowskiego cały czas można oglądać na ekranie i w teatrze. Jest jurorem w telewizyjnym show “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Telewizja Polsat emituje kolejne sezony “Świata według Kiepskich”, a w grudniu ubiegłego roku swoją premierę miał film “Plagi Breslau” Patryka Vegi z udziałem Grabowskiego.

Andrzej Grabowski występuje na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego, z którym jest związany od lat. Gra w spektaklach “Chory z urojenia” oraz “Kariera Artura Ui”. Od środy, 4 września 2019 do kin trafi głośna “Polityka” Patryka Vegi, w której Grabowski wciela się w postać kreowaną na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz również:

Poseł PiS chce usunąć z podręczników “przed naszą erą” i “w naszej erze”

Źródło: onet / Fot. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4645 More posts in Newsy category
Recommended for you
Edyta Herbuś przeszła metamorfozę! Pokazała zaskakujące zdjęcie
Edyta Herbuś przeszła metamorfozę! Pokazała zaskakujące zdjęcie

Edyta Herbuś zaskoczyła fanów nową stylizacją. Gwiazda pokazała najnowsze zdjęcie, na którym jest nie do...