vega polityka

Andrzej Grabowski: Ociepliłem postać Jarosława Kaczyńskiego

„Ociepliłem postać Jarosława Kaczyńskiego” – mówi w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Andrzej Grabowski, nawiązując do swojej roli w filmie „Polityka” Patryka Vegi.

Andrzej Grabowski udzielił wywiadu Renacie Radłowskiej, dziennikarce i autorce książki „Nowohucka telenowela”, w którym opowiada m.in. o swojej roli w „Polityce” Patryka Vegi. Jak relacjonuje w wywiadzie Grabowski, zasadniczym warunkiem przyjęcia przez niego propozycji udziału w filmie było to, by produkcja nie była za bardzo komediowa.

„Obiecał, że nie kabaret, że zagram postać ciekawą. I ja ją ociepliłem, no tak już mam – prezes głaszcze kota, wspomina puszczanie kaczek z bratem” – komentuje Grabowski.

W rozmowie pojawia się wątek ostatnich marszów równości i ONR-u. Grabowski podkreśla, że szanuje walkę o prawa mniejszości seksualnych, ale nie podoba mu się „mieszanie symboli”, które prowadzi do skrajności i zaogniania konfliktu.

„Nie zgadzam się na takie słowa w przestrzeni publicznej, jak „dorżnąć watahę” – nie zgadzam się na bluzgi Krystyny Pawłowicz” – komentuje aktor.

https://www.instagram.com/p/B0iGr1Ng8Om/

„Polityka” Patryka Vegi. Obsada. Kto zagra polskich polityków?

W nowym filmie Patryka Vegi wystąpią: Andrzej Grabowski jako Jarosław Kaczyński; Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz; Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki; Zbigniew Zamachowski jako Tadeusz Rydzyk, Janusz Chabior jako były minister obrony Antoni Macierewicz, Antoni Królikowski jako były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, a także Ewa Kasprzyk jako była premier polskiego rządu Beata Szydło.

Andrzej Grabowski jurorem w telewizyjnym show

Andrzeja Grabowskiego cały czas można oglądać na ekranie i w teatrze. Jest jurorem w telewizyjnym show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Telewizja Polsat emituje kolejne sezony „Świata według Kiepskich”, a w grudniu ubiegłego roku swoją premierę miał film „Plagi Breslau” Patryka Vegi z udziałem Grabowskiego.

Andrzej Grabowski występuje na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego, z którym jest związany od lat. Gra w spektaklach „Chory z urojenia” oraz „Kariera Artura Ui”. Od środy, 4 września 2019 do kin trafi głośna „Polityka” Patryka Vegi, w której Grabowski wciela się w postać kreowaną na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz również:

Źródło: onet / Fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ