Sokół wyśmiewa szafiarki i młodych raperów w najnowszym singlu

“Koniec gatunku” to pierwszy singiel z debiutanckiego albumu rapera zatytułowanego po prostu “Wojtek Sokół”. Nestor rodzimej sceny hip-hopowej z przerażeniem patrzy na zapatrzoną w smartfony młodzież z branży.

Wojtek Sokół umiejętnie podkręca ciśnienia przed premierą swojego solowego materiału, który trafi na półki sklepowe już 15 lutego. Niedawno poznaliśmy pełną tracklistę i dowiedzieliśmy się, że na krążku oprócz gospodarza pojawią się m.in. Taco Hemingway, PRO8L3M, Hewra, Igo, Andrzej Zaucha czy Lena Osińska z grupy Sonar. Teraz do sieci trafił “Koniec gatunku”, czyli pierwszy singiel z płyty.

– Pod koniec grudnia Sokół poprosił mnie o nagranie refrenu na jego pierwszą solową płytę. Niestety nie było mnie wtedy w Polsce, ale udało nam się znaleźć na Wyspie studio i refren został nagrany – komentuje Lena.

W najnowszym singlu Sokoła mamy poetykę koszmaru, pogrążoną w ciemnościach Warszawę, bohatera zaplątanego w różne nałogi i dziwne postaci, które spotyka na swojej drodze. Tym razem nie są to jednak znane z dawnych numerów turystki. Jest za to niegrzesząca inteligencją szafiarka oraz zapatrzony w smartfona młody raper w getrach. Sokół, podobnie jak Paluch na swojej ostatniej płycie, patrzy na nich z przerażeniem.

Limitowany preorder albumu Sokoła wyprzedany

Jeszcze kilka dni temu Sokół informował, że w sklepie Prosto pozostały ostatnie sztuki limitowanego wydania płyty “Wojtek Sokół”. Teraz artysta ma gorsze wieści – jeśli nie złożyliście jeszcze zamówienia, nie załapiecie się na poszerzone wydanie. – Przed chwilą, bez ujawnienia nawet jednego kawałka, poszła ostatnia z 15 tysięcy limitowanych wersji deluxe mojego albumu. Dzięki waszemu zaufaniu mamy złoto w preorderze – pochwalił się raper.

Przed chwilą, bez ujawnienia nawet jednego kawałka, poszła ostatnia z 15 tysięcy limitowanych wersji Deluxe mojego…

Opublikowany przez Sokół Czwartek, 24 stycznia 2019

Znamy już trzy numery

Krążek zatytułowany “Wojtek Sokół” ukaże się 15 lutego. Krążek będzie pierwszym solowym wydawnictwem w karierze warszawskiego weterana. Raper podkreśla, że nie znamy żadnego z utworów, które nagrał na płytę, ale nie zapominajmy, że słyszeliśmy już każdy z trzech bonusów. Oprócz wymienionych już dodatków do edycji specjalnej także nabywcy podstawowej wersji znajdą na niej prezent w postaci nagranego w ramach “Projektu Tymczasem” numeru “Chcemy być wyżej”.

Sokół przygotował wyjątkowy bonus dla preorderowiczów

– Wszyscy, którzy kupili limitowaną wersję deluxe mojej płyty ze strony Prosto w przedsprzedaży, oprócz dodatkowych kawałków na krążku dostaną wyjątkowy zin, który zabierze ich w podróż w czasie. Po wyczerpaniu nakładu zaczniemy sprzedawać wersję standardową, bez dodatków i z prostszą poligrafią w niższej cenie – napisał na Instagramie Sokół.

Sokół rusza w trasę. Wiemy, kto będzie mu towarzyszył na scenie

Od czasu zakończenia współpracy z Marysią Starostą raper grał tylko “duże” koncerty z gośćmi. Teraz wraca do klubów, by promować album “Wojtek Sokół”. Raper obiecuje, że poza utworami z solowej płyty usłyszymy klasyki z czasów WWO, TPWC, utwory nagrane z Marysią oraz inne kawałki nagrane przez szefa Prosto na przestrzeni dwudziestoletniej kariery.

Artyście na scenie towarzyszyć będą Ras oraz DJ Kebs. Sokół szykuje na trasę specjalną oprawę wizualną. Poniżej znajdziecie pierwsze daty. Kolejne pojawią się wkrótce.

Solowa trasa Sokoła:

02.03 – Dordecht (Holandia), Bibelot Poppodium
08.03 – Bydgoszcz, Mózg
09.03 – Gdańsk, B90
14.03 – Kraków, Kwadrat
15.03 – Opole, NCPP
16.03 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
28.03 – Toruń, Lizard King
29.03 – Zielona Góra, Kawon
30.03 – Poznań, Tama
06.04 – Londyn, Hangar – London Fields
12.04 – Lublin, Graffiti
13.04 – Warszawa, Palladium

Zobacz również:

Die Antwoord znowu w Polsce!

fot. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

536 More posts in Muzyka category
Recommended for you
Pezet prezentuje drugi teledysk zapowiadający „Muzykę Współczesną”

Pezet prezentuje drugi teledysk zapowiadający „Muzykę Współczesną” i zaskakuje fanów oldschoolowym brzmieniem rodem z „Muzyki...