Zadbaj o swój komfort podczas lotu na wakacje. Sprawdź, jak się przygotować

Wymarzone wakacje za granicą to okazja do poznawania nowych kultur, wypoczywania w gorącym słońcu i relaksowania się podczas kąpieli w ciepłym morzu. Wyjazd na wczasy za granicę wiążę się często z podróżą samolotem dlatego, zanim znajdziesz się w swoim raju, czeka Cię kilkugodzinny lot. Aby uniknąć dyskomfortu na pokładzie samolotu, pamiętaj o kilku zasadach. Stosując się do nich, na urlop dotrzesz zrelaksowany i w doskonałym nastroju.

Wybierz komfortowy przejazd samochodem na lotnisko

Przed wylotem na wakacje nie warto dodatkowo stresować się spóźnionymi pociągami lub długą podróżą autokarem. Na lotnisko możesz jechać własnym samochodem, a następnie pozostawić go na parkingu. Jeśli chodzi o darmowy parking lotnisko nie ma obowiązku jego udostępniania na dłuższy czas, dlatego bezpłatny postój przed terminalem obowiązuje jedynie przez kilka minut. Takie rozwiązanie stosują zarówno niewielkie porty lotnicze, jak i międzynarodowe lotnisko Berlin Brandenburg Parking w pobliżu portu możesz jednak zarezerwować w okolicy, a następnie skorzystać z transferu lotniskowego w cenie.

Zabierz słuchawki wygłuszające lub stopery do uszu

W samolocie czarterowym z biura podróży zwykle jest gwarno i tłoczno. Pasażerowie w wesołym nastroju dużo mówią i chętnie korzystają z serwisu realizowanego przez personel pokładowy. Ponadto przez cały czas dość głośno pracują silniki maszyny, powodując nieustanny szum od startu aż do lądowania. Dla osób wrażliwych na hałas taki gwar bywa nie do zniesienia. Jeśli chcesz uniknąć stresu związanego z płaczem dziecka, głośnymi rozmowami wokół Ciebie i hałasem silników samolotu, zabierz ze sobą słuchawki lub stopery. Dzięki nim odetniesz się od drażniących dźwięków i spokojnie dolecisz na miejsce. Akcesoria tego typu przydadzą się w szczególności, gdy lot odbywa się w godzinach nocnych lub trwa na tyle długo, że planujesz drzemkę w podróży.

Spakuj ciekawą książkę lub grę

W czasie lotu rejsem czarterowym nie możesz liczyć na zbyt wiele rozrywek. Na czas lotu zapakuj książkę lub grę podróżną, dzięki którym unikniesz nudy. Jeśli masz niewiele miejsca w bagażu, zamiast papierowej wersji książki, zabierz ze sobą lekki czytnik ebooków. Dzięki niemu na wakacje możesz wziąć ze sobą nawet kilkanaście powieści, przy których zrelaksujesz się na leżaku nad brzegiem basenu. Z kolei gdy podróżujesz z dorosłym towarzyszem lub dzieckiem, dobrym rozwiązaniem jest gra podróżna. Mini wersja popularnej planszówki lub gry logicznej sprawi, że lot minie szybciej, a Ty spędzisz przyjemnie czas ze współpasażerami.

Zadbaj o wygodne ubranie

Podróż samolotem w garniturze była popularna w latach, gdy latanie było zarezerwowane wyłącznie dla elity. Obecnie pasażerowie stawiają na komfort, dlatego na pokład możesz założyć, co tylko zechcesz. Na wakacje możesz wyruszyć w dresie lub leginsach, które nie krępują ruchów i zapewniają swobodę w czasie lotu. Dzięki nim unikniesz obrzęków i otarć z powodu zamków lub guzików, które wbijają się w ciało podczas długiego siedzenia. Dobrym wyborem jest również płaskie obuwie w sportowym stylu.

Weź ze sobą poduszkę na kark

Długie siedzenie może powodować ból szyi, zwłaszcza gdy zapadniesz w sen w czasie lotu. Aby uniknąć dolegliwości tego typu, zabierz ze sobą poduszkę na kark. Dzięki niej zapobiegniesz opadaniu głowy i podeprzesz ją w wygodnej pozycji w czasie drzemki. Poduszka przyda się również w czasie transferu autokarem z lotniska do hotelu, gdyż przejazd często trwa kilkadziesiąt minut. Poduszkę bez przeszkód możesz spakować do bagażu podręcznego lub wnieś na pokład na własnej szyi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ