Co się dzieje z Angelą Merkel? Znów miała drgawki

Angela Merkel urzęduje na stanowisku kanclerza Niemiec od 2005 roku. Uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie, lecz w związku z ostatnimi wydarzeniami, społeczeństwo niemieckie poważnie martwi się o jej stan zdrowia. Ma to związek z atakami, które miała w ciągu kilku ostatnich dni.

Niepokojące objawy

Angela Merkel pierwszy raz wpadła w drgawki podczas wizyty ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Liderka tłumaczyła później, że był to wynik odwodnienia organizmu, bo wypiła mało wody tego dnia. Drugi atak nastąpił dzisiaj w pałacu Bellevue, gdy kanclerz wręczała nominację dla nowej minister sprawiedliwości.

Merkel dostała drgawek na całym ciele w momencie, gdy przemawiał prezydent Frank Walter Steinmeier. Na nagraniu z tego wydarzenia wyraźnie widać, jak kanclerz próbuje opanować silne drżenie rąk. Stara się zamaskować ten atak, zakładając ręce na piersi. Drgawki są jednak na tyle intensywne, że nie umknęły uwadze uważnych obserwatorów.

Błyskawicznie zaproponowano jej szklankę wody, jednak liderka odmówiła jej wypicia. Problemy zdrowotne Angeli Merkel tłumaczy się wysokimi temperaturami, jakie panują w Berlinie. Termometry pokazują tam aż 30 stopni Celsjusza.

Niemieckie społeczeństwo martwi się jednak, że drgawki mogą być zwiastunem czegoś dużo poważniejszego. Niemcy niepokoją się, że być może kanclerz dokuczają jakieś przewlekłe choroby, lecz jak na razie nie ma żadnych informacji na ten temat. Wiadomo jednak, że kanclerz Niemiec, tak jak planowano, dziś po południu wyleci do Japonii na szczyt grupy G20. Rzecznik prasowy liderki poinformował, że Merkel czuje się dobrze.

Angela Merkel – kim jest?

Angela Merkel to Niemiecki polityk, w latach 2000–2018 przewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, od 2005 kanclerz Niemiec. Posłanka do niemieckiego parlamentu (Bundestagu) z powiatu Vorpommern-Rügen w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Według czasopisma „Forbes” była najbardziej wpływową kobietą świata (2011).

Zobacz również:

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ