YouTube ułatwia kontrolę nad treściami

YouTube zapowiedział wprowadzenie nowych rozwiązań, które mają ułatwiać użytkownikom pełną kontrolę nad treściami na które napotykają w serwisie.

Zapowiadając nowe opcje YouTube wyjaśnia, że celem ich wprowadzenia jest oddanie użytkownikom jeszcze większej niż dotąd kontroli nad treściami które pojawiają się na ich kontach na platformie. W związku z tym na YT są wprowadzane 3 istotne zmiany.

Internauci otrzymają możliwość przeglądania tematów i powiązanych filmów na stronie głównej oraz w sekcji Następnych, usuwania sugestii filmów z kanałów, których nie chcą oglądać oraz więcej informacji na temat sugerowanych treści.

Możliwość przeglądania tematów i powiązanych filmów na stronie głównej

Serwis YouTube zaznacza, że dzięki tej funkcji można będzie łatwiej przeglądać tematy i powiązane filmy, a użytkownik sam zdecyduje czego chce oglądać więcej. Wyświetlane opcje będą oparte na spersonalizowanych sugestiach i mają pomóc szybciej znaleźć to, czego szuka internauta.

Mogą to być polecenia związane z tym co użytkownik właśnie ogląda, filmy opublikowane przez aktualnie oglądany kanał lub filmy o tematyce, która może zainteresować konkretnego internautę.

YouTube zapowiada, że nową funkcję będzie można znaleźć na stronie głównej na samej górze i nad sugerowanymi Następnymi filmami. Funkcja jest na razie dostępna w języku angielskim dla zalogowanych użytkowników w aplikacji YouTube na Androida. Wkrótce pojawi się także w aplikacji na iOS oraz na komputerach. W przygotowaniu są też inne wersje językowe.

Usuwanie sugestii filmów z kanałów, których użytkownik nie chce oglądać

YouTube zapowiada, że teraz w prosty sposób użytkownik może dać znać, że nie chce aby w sugerowanych filmach pojawiały się materiały z konkretnego kanału.

Wystarczy kliknąć na menu (oznaczone ikonką z trzema kropkami) obok wideo na stronie głównej lub w sekcji Następny i wybrać opcję Nie polecaj kanału (Don’t recommend channel). Od tego momentu nie będą się już pojawiały żadne sugestie z nim związane.

Zablokowane treści nadal będzie można znaleźć w wyszukiwarce lub wchodząc bezpośrednio na stronę kanału, a także w zakładce Na czasie. Funkcja jest dostępna na całym świecie w aplikacji YouTube na Androida i iOS. Wkrótce będzie dostępna także w wersji desktopowej.

Więcej informacji o tym dlaczego film został zasugerowany

YouTube zaznacza w komunikacie, że czasami poleca użytkownikom filmy z kanałów, których wcześniej nie oglądali, na podstawie tego, co lubili inni widzowie  o podobnych zainteresowaniach.

Według zapowiedzi teraz gdy serwis zaproponuje materiał na tej podstawie, internauta znajdzie pod danym wideo specjalny pasek z dodatkowymi informacjami, dlaczego polecono dany film. Nowa funkcja jest już dostępna na całym świecie w aplikacji YouTube na iOS. Wkrótce będzie dostępna także na urządzeniach z systemem Android i komputery stacjonarne.

Zobacz również:

Źródło: signs.pl / Fot. twitter.com/YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ