Netflix pracuje nad „Dark 3”

Trzeci sezon wielokrotnie nagradzanego serialu „Dark” będzie ostatnią odsłoną serii. Zdjęcia do produkcji już ruszyły. Czy bohaterom serialu Netflixa w finałowych odcinkach uda się rozwiązać pętlę czasu?

Dark – o czym opowiada?

„Dark” to pierwszy oryginalny serial Netflixa produkcji niemieckiej. Fabuła cyklu koncentruje się na poszukiwaniu dwójki dzieci, którzy zaginęli w niemieckim miasteczku Winden.

W trzecim sezonie w centrum wydarzeń ponownie znajdą się rodziny Nielsenów, Kahnwaldów, Tiedemannów i Dopplerów. Spróbują rozwikłać tajemnice małego miasteczka Winden oraz znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy można rozwiązać pętlę czasu i zmienić mroczne przeznaczenie wszystkich bohaterów?

Do obsady serialu powrócą: Louis Hofmann, Jördis Triebel, Lisa Vicari, Mark Waschke, Andreas Pietschmann i Lea van Acken. Dołączą do nich: Barbara Nüsse, Hans Diehl, Jakob Diehl, Nina Kronjäger, Sammy Scheuritzel i Axel Werner.

https://www.instagram.com/p/BzPO3gEB9ME/

W okolicach Berlina trwają zdjęcia do ośmiu godzinnych odcinków produkcji. Prace na planie zakończą się pod koniec tego roku.

– Rozpoczęcie produkcji ostatniego sezonu „Dark” to znacznie więcej niż tylko początek prac nad trzecią odsłoną serii: nasza pierwsza niemiecka oryginalna produkcja dosłownie zatacza koło. Nie mogę się doczekać, aż Jantje i Bo w pełni zrealizują swój zamysł i dokończą opowiadanie tej historii oraz zdradzą wszystkie tajemnice publiczności i fanom na całym świecie, którzy od samego początku ciepło przyjęli „Dark” – komentuje Kelly Luegenbiehl, wiceprezes międzynarodowych produkcji oryginalnych Netflix.

https://www.instagram.com/p/BzFKQNBh3Pq/

Tak jak w poprzednich sezonach, scenariusz wszystkich ośmiu odcinków napisała Jantje Friese, a wyreżyseruje je Baran bo Odar. Za zdjęcia odpowiada Nikolaus Summerer.

– Od samego początku planowaliśmy „Dark” jako trylogię o podróży w czasie. Kiedy uświadomiliśmy sobie, jak dużą popularnością na całym świecie cieszył się pierwszy sezon, byliśmy wniebowzięci. W tej chwili fani mogą rozkoszować się oglądaniem drugiego sezonu, a my właśnie rozpoczęliśmy produkcję trzeciej, ostatniej już odsłony tej pełnej paradoksów sagi rodzinnej. Odpowiemy w niej na pytania, jakie dręczyły naszych widzów, i z biegiem czasu pomożemy rozwikłać wszystkie zagadki tej historii. Na pewno ciężko będzie nam pożegnać się z postaciami, które zdążyliśmy tak polubić, ale przecież początek jest końcem, a koniec początkiem – o zakończeniu serialu informują Jantje Friese i Baran bo Odar, showrunnerzy.

https://www.instagram.com/p/BzEXebpBSLc/

Za produkcję serialu ponownie odpowiadać będzie W&B Television. Producentami wykonawczymi są Friese oraz Odar, a także Quirin Berg i Max Wiedemann.

W pierwszym kwartale 2019 roku Netflix zwiększył przychody o 22 procent (do 4,52 mld dolarów), a zysk netto serwisu osiągnął kwotę 344 mln dolarów. W ciągu trzech miesięcy platforma pozyskała 9,6 mln nowych subskrybentów, a globalnie ma obecnie ponad 148,8 mln użytkowników.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys.

Zobacz również:

Źródło: wirtualnemedia.pl / Fot. instagram.com/darkserietv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ