Morawiecki

Wkrótce premiera książki o Morawieckim. Wódka z Braunem i polityczne plany

20 maja będzie miała premierę książka „Delfin” Piotra Gajdzińskiego i Jakuba N. Gajdzińskiego. Publicysta opisuje w niej premiera Mateusza Morawieckiego.

Gajdziński opisuje w niej, że bankowa kariera była traktowana przez Morawieckiego jako przystanek przed polityką. Obecny premier już w 2007 roku miał tak deklarować.

Gajdziński – ówczesny rzecznik prasowy banku – usłyszał od Morawieckiego podczas spotkania szczere wyznanie. – Myślisz, że mnie interesuje zwiększanie lub zmniejszanie oprocentowania kredytów czy depozytów o 1 lub 2 procent? Że na tym zamierzam poprzestać? Moim prawdziwym celem jest polityka, obszar, w którym decyduje się o daleko ważniejszych kwestiach niż kredyty i depozyty – miał powiedzieć Morawiecki.

– Kilka lat później, w 2009 lub na początku następnego roku, uściśli, że jego życiowym celem jest zostanie prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. Powtórzył to przynajmniej jeszcze jednej osobie pracującej w banku – pisze Gajdziński.

Obecny premier miał być jednak dyskretny i nie ujawniać swoich poglądów politycznych. Jak jednak ustalono w książce od dawna przyjaźni się z Grzegorzem Baunem, kontrowersyjnym politykiem wygłaszającym antysemickie hasła.

– Mateusz nigdy nie mówił o polityce, choć wówczas przy wódce gadało się głównie o tym. Bywał na tych imprezach Grzegorz Braun, późniejszy kandydat w lokalnych wyborach we Wrocławiu, kandydat w wyborach prezydenckich w 2015 roku, który właściwie nie potrafił mówić o niczym innym, swoimi skrajnymi poglądami potrafił rozwalić każdą imprezę. Ale Mateusz milczał. Jakie miał wówczas poglądy? Nie wiem, nie umiem powiedzieć. Po prostu ich nie artykułował – opowiada znajomy Morawieckiego z Wrocławia.

Książka „Delfin” ukaże się 20 maja nakładem wydawnictwa Fabuła Fraza.

źródło: fakt.pl

zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ